Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yunan Yetkili Türkiye’ye Tehditler Savurdu!

Yunan yetkili, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerine karşılık vererek Türkiye'ye tehditler savurdu. Detaylar haberde...
Yunan Yetkili Türkiye’ye Tehditler Savurdu!
Yorum

Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilim ateşi sönmüyor. Yunan bir yetkili iki ülke arasındaki krizi daha da artıracak sözler sarf etti. Eski Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, ifadeleriyle Türkiye’ye tehditler savurdu.

Pavlopulos’tan Türk Ordusuna Tehdit!

Eski Yunanistan Cumhurbaşkanı, “Türk ordusu Yunan topraklarının bir karışına dahi dokunursa, Tripoliçe’deki Türk hanedanları ile aynı kaderi paylaşacaktır” ifadesinde bulundu.

Pavlopulos’un bu açıklamaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya hesabından Tripoliçe Katliamı’na dair yaptığı açıklamadan sonra geldi. Erdoğan,” 23 Eylül 1821 günü gerçekleştirilen, binlerce Müslüman Türk’ün, Arnavut kardeşlerimizin ve Yahudilerin acımasızca, barbarca katledildiği Tripoliçe Katliamı’nı unutmadık, unutmayacağız.” notuyla paylaşımda bulundu.

Tripoliçe Katliamı Nedir?

Yunanistan 23 Eylül 1821’de Tripoliçe’yi kuşattı. Kuşatma sırasında Yahudileri, Müslüman Türk ve Arnavutları katletti. Yunan tarihinde uzman olan William ST. Clair, katledilen sivillerin 10 binin üzerinde olduğunu belirtti.
Tarihçi Clair, katliam sırasında Tropliçe’de bulunan yabancı bir subayın 10 binin üzerinde Türkün öldürüldüğünü ve insanlara işkence yapıldığını söylediğini aktardı.

Türkiye-Yunanistan Arasında En Son Neler Yaşandı?

Bu gelişmelerin öncesinde Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Erdoğan’ın “Bir gece ansızın gelebiliriz” sözlerine “Gün ışığında bekliyoruz” ifadesinde bulunmuştu. Miçotakis’in bu açıklamalarına Mevlüt Çavuşoğlu cevap vererek “Nereye ne zaman geleceğimize biz karar veririz” demişti.

En son insansız hava araçları (İHA), Yunanistan’ın Türkiye’ye yakın Midilli ve Sisam adalarına askeri zırhlı araç sevkiyatı yaptığını görüntüledi. Yunanistan’a askeri araçları Amerika’nın hibe ettiği öğrenildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu