Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yunan Yetkili Açıkladı: Sınıra Yeni Köprü Yapılacak

Türkiye ve Yunanistan'ın olumlu seyreden ilişkisi hakkında konuşan Yunan yetkili Frangoyannis, iki ülke sınırına yeni köprü yapılacağını açıkladı.
Yunan Yetkili Açıkladı: Sınıra Yeni Köprü Yapılacak
HABER GİRİŞ

Yunanistan’ın Ekonomi Diplomasisinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Kostas Frangoyannis, Parapolitika gazetesine verdiği röportajda, Türkiye ile Yunanistan’ın ilişkileri hakkında konuşarak önemli açıklamalarda bulundu.

Yunan yetkili Türkiye ile ilişkilerin ulaşım, çevre, küçük ve orta ölçekli işletmeler, turizm gibi ekonomi ve ticarette 29 alan üzerinde gelişmekte olduğunu söyledi.

Frangoyannis, iki ülkenin liderinin New York’taki görüşmelerinde de ikili ilişkilerde pozitif iklimin korunmasında mutabık kalındığını hatırlattı.

Türkiye’nin Dışişleri Bakan Yardımcısı Burak Akçapar ile de New York’ta son derece iyi ve özlü bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ortak amacın 7 Aralık’ta Selanik’te düzenlenecek Zirvede etkinlikler üzerine memorandum ve anlaşmaların imzalanması olduğunu kaydetti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

“2024’de İkinci Köprü Yapımı Başlayacak”

Yunan yetkili , pozitif gündemin iki ülke halkları açısından pratik fayda da sağlayacağını vurguladı. Bu kapsamda İspala sınırda, araçların geçişi için ikinci bir köprünün yapımına 2024’ün içinde başlanacağını söyledi.

Söz konusu köprünün ulaşım ve ticarette büyük kolaylıklar sağlayacağını aktardı.

Türkiye ile Yunanistan arasındaki “sükunetin” devamına ilişkin de iyimser olduğunu ekledi.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.