Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan ile Miçotakis Görüşmesinde Tutarlılık Vurgusu

Erdoğan ile Miçotakis görüşmesinde, son aylarda ikili ilişkilerde oluşan olumlu iklimin süreklilik ve tutarlılık arz etmesi konusunda mutabık kalındı.
Erdoğan ile Miçotakis Görüşmesinde Tutarlılık Vurgusu
Son Güncelleme: 
Yorum

Litvanya’nın Vilnius şehrinde gerçekleştirilen NATO Zirvesi’ne katılan bürokratlar arasındaki görüşmeler sürüyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in görüşmesine ilişkin detaylar İletişim Başkanlığı’nın resmi sayfasında yayımlandı.

Söz konusu görüşmenin, NATO Zirvesi marjında Türkiye ve Yunanistan’ın dışişleri bakanlarının da katılımıyla yapıldığı bildirildi.

İkili görüşmenin iyi bir atmosferde geçtiğine ilişkin bilgi veren İletişim Bakanlığı, “Sayın Erdoğan ve Sayın Miçotakis, son aylarda ikili ilişkilerde oluşan olumlu iklimin süreklilik ve tutarlılık arz etmesinin her iki ülkenin de yararına olduğu hususunda mutabık kalmışlardır.” ifadelerini paylaştı.

İki Ülke Arasındaki Çoklu İletişim Kanalları Harekete Geçirilecek

Söz konusu amaç doğrultusunda iki tarafın gelecek dönemde olumlu ivme üzerine inşa etme ve iki ülke arasındaki çoklu iletişim kanallarını harekete geçirme konusunda mutabık kaldığı kaydedildi.

İkilinin, Yüksek Düzeyli İş Birliği Konseyi’nin bir sonraki toplantısının sonbaharda Selanik’te düzenlenmesi konusunda anlaştığına işaret edildi. İki dışişleri bakanınınsa süreçlere rehberlik etmek ve ilerleme hakkında rapor vermekle görevlendirildiğine dikkat çekildi.

Erdoğan ve Miçotakis’in, Türkiye-Yunanistan ilişkilerinin iyileşmesini sağlayacak güven ortamının ve koşulların oluşturulması hedefiyle her düzeyde daha sık temasta bulunma niyetini vurguladığı bildirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu