Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yumaklı’dan Çiftçilere Mazot ve Gübre Desteği Müjdesi

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, çiftçilerin mazot ve gübre desteğinin bugün banka hesaplarına tanımlandığını bildirdi. Detaylar haberin devamında;
Yumaklı’dan Çiftçilere Mazot ve Gübre Desteği Müjdesi
HABER GİRİŞ

Tarım ve Orman Bakanlığı internet sitesinden yapılan açıklamada, çiftçilerin 11,2 milyar lira tutarındaki mazot ve gübre desteklerinin gün içinde Ziraat Bankası kartlarına tanımlandığı duyuruldu.

Mazot ve gübre destekleme ödemelerinin, 15 Eylül 2023 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 2023 Yılı Tarımsal Desteklemelere İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı ile ekim öncesine çekildiği hatırlatıldı.

Bu kapsamda, Bakanlık tarafından hazırlanan yeni uygulama ile 2023 yılı hububat grubu (arpa, buğday, yulaf, çavdar, tritikale, çeltik) ürünlerini eken üreticilerin mazot ve gübre desteklerinin 3 Ekim itibarıyla banka hesaplarına tanımlanmaya başlandığı bilgisi verildi.

Çiftçilerin bu desteği yalnızca gübre ve mazot alımında kullanabileceği ifade edildi.

Bakan Yumaklı Mazot ve Gübre Desteğini Duyurdu
Kaynak: X / @ibrahimyumakli

Açıklamanın devamında, desteklerden faydalanacak olan çiftçilerin internet bankacılığından işlemlerini yapabileceği veya bankanın şubelerine başvuru yapmalarının yeterli olacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Yumaklı: Çiftçilerimizin Yanlarında Olmaya Devam Edeceğiz

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı da sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulundu.

Bakan, hububat üreticilerinin kışlık ekimler için hazırlık dönemi başında ihtiyaç duyduğu mazot ve gübre desteğinin, bugün itibarıyla Ziraat Bankası kartlarına tanımlandığını bildirdi.

Paylaşımın devamında, “Çiftçilerimizin ihtiyaç duydukları anda yanlarında olmaya devam edeceğiz. Hayırlı ve bereketli olsun.” ifadesini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.