Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yükseliş Sezonunda Bu 3 Kripto Para Karlılığın Zirvesine Ulaştı!

Bitcoin ve diğer pek çok altcoinde son dönemde önemli hareketler gözlemlenirken BTC, Ethereum ve XRP karlılığın zirvesine ulaşmış görünüyor. Detaylar;
Yükseliş Sezonunda Bu 3 Kripto Para Karlılığın Zirvesine Ulaştı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı, kripto analitik platformu Santiment’in ortaya koyduğu tabloya göre tarihsel olarak yüksek riskli kar seviyelerine rağmen 43 bin dolar seviyesinin altında kalmayı sürdürdü. Zincir üstü veri takipçisi platformun analistleri, şu anda yüzde 80’in üzerinde seyreden kardaki arz seviyesinin, yüzde 75’in altına düştüğünde varlık fiyatlarının tırmanmaya devam etmesinin muhtemel olduğunu belirtiyor.

Bu süreçte Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) arzları rekor seviyedeki yüksek kar seviyelerine tırmanıyor.

Santiment verilerine göre BTC, ETH ve XRP’nin arzının sırasıyla yüzde 83, yüzde 84 ve yüzde 81’i şu anda karlı durumda.

Bu rakamlar, aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere üç kripto varlığı yüksek riskli karlılık bölgesine yerleştiriyor. Üç varlık için ortalamalar son beş yılda genel olarak yüzde 55-75 aralığında gerçekleşmişti.

BTC, ETH, XRP Karlılık Grafiği
Kaynak: Santiment

Santiment’teki analistler BTC, ETH ve XRP fiyatlarının daha da yükselmesi için yer olduğuna inanıyor. Uzmanlar, bu varlıkların olumlu gelişmelerin ortasında uzun vadeli büyüme potansiyeline sahip olduğunu savunuyor.

GCM Yatırım Banner

Geçtiğimiz iki hafta içinde Spot Bitcoin ETF’in onaylanması, ihraççı ProShares’in kaldıraçlı ETF başvurusuna ilişkin haberler ve Ethereum fiyatının Bitcoin’e karşı yükselişi yatırımcılar arasında iyimserliği körükledi.

Uzmanlar, kardaki toplam arz oranının yüzde 75 aralığının altına düşmesinin uzun vadeli bir büyüme sinyali olarak değerlendirilebileceğine inanıyor.

Spot XRP ETF’ine ilişkin spekülasyonların da piyasa katılımcılarının duyarlılığını ve BTC, ETH, XRP arzının karlılığını etkilemesi muhtemel bir başka unsur olduğu belirtiliyor.

Bitcoin Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haber yazımı esnasında Bitcoin fiyatı 42.554 dolar, ETH fiyatı 2.511,71 dolar ve XRP fiyatı ise 0,5617 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.