Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yükseliş İşareti Geldi: Bu Altcoin Toparlanma Rallisine Hazır!

Popüler meme coinler arasında yer alan Shiba Inu'nun fiyatının, borsalardaki arzın büyük ölçüde düşmesiyle yükselişe geçebileceği belirtiliyor. Detaylar;
Yükseliş İşareti Geldi: Bu Altcoin Toparlanma Rallisine Hazır!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto ekosistemindeki en büyük meme coinlerden biri olan Shiba Inu (SHIB), son altı ay içinde borsalardaki token arzında dikkat çekici bir düşüş kaydetti. Borsalardaki SHIB arzının Temmuz 2023’ten bu yana en düşük seviyesine ulaşması, altcoin fiyatının toparlanması için bir yükseliş işareti olarak kabul ediliyor.

Piyasa değeriyle en büyük 17. kripto varlık konumundaki altcoinin fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,0000097 dolar civarında işlem görüyor.

Borsa Arzı 6 Aylık Süreçte Rekor Düşük Seviyeye Geriledi

Kripto analitik platformu Santiment’in verilerine göre borsalardaki Shiba Inu arzı, varlığın toplam arzının bir yüzdesi olarak 9 Ocak’ta yüzde 7,38‘e düştü. Altı ay önce, SHIB’nin toplam arzının yüzde 8,60’ı borsa cüzdanlarında bulunuyordu.

Bu düşüş, Shiba Inu’nun fiyat toparlanma tezinin anahtarı olarak görülüyor. Çünkü borsa rezervlerindeki düşüşün, kripto para birimi üzerindeki satış baskısının azalmasına işaret ettiği bilinmektedir.

Bu nedenle SHIB’in borsalarda daha az satış baskısıyla karşılaşması ve meme coinin son düşüşünün ardından toparlanma yaşaması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner

Borsa akış göstergesi, aşağıda görüldüğü üzere Ocak 2024 boyunca borsa cüzdanlarından tutarlı SHIB çıkışları olduğunu göstermektedir.

SHIB Borsa Akış Göstergesi
Kaynak: Santiment

SHIB yükselişini katalize etmesi muhtemel bir diğer zincir üstü ölçüm ise işlem hacmidir. Pazartesi günü itibarıyla SHIB işlem hacmi 12,1 trilyon token ile son üç haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

Artan hacim, varlıktaki artan faaliyetin tipik bir göstergesidir ve muhtemelen piyasa katılımcıları arasında kripto para birimine olan talebi yansıtmaktadır.

SHIB İşlem Hacmi Grafiği
Kaynak: Santiment

“SHIB Muhtemelen Toparlanma Rallisi için Hazır”

Shiba Inu fiyatının şu anda 0.00000890 dolardaki 200 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerinde seyrettiğini söyleyen kripto analisti Ekta Mourya, altcoin için öncelikli hedef fiyatın, adil değer boşluğunun üst sınırı olan 0,00001048 dolar olduğunu belirtti. Bu seviyenin, mevcut fiyattan yüzde 12,8‘lik bir yükselişi temsil ettiğini dile getirdi.

Shiba Inu fiyatının günlük mum çubuğu kapanışını söz konusu seviyenin üzerinde gerçekleştirip çıkışına devam etmesi halinde bir sonraki hedefin, ikinci adil değer boşluğunun alt sınırı olan 0.00001802 – 0.00001825 dolar seviyeleri olduğunu ifade etti.

SHIB Fiyat Analizi
Kaynak: TradingView

Günlük mum çubuğunun 200 günlük EMA’nın altında kapanmasının ise Shiba Inu için yükseliş tezini geçersiz kılabileceği uyarısında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın