Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

YouTube İş Ortaklığı Programı için Koşulları Hafifletti

İçerik üreticilerini iş partneri olarak gören YouTube, yeni üyeler için koşullarda revizyona gitti. Detaylar haberde…
YouTube İş Ortaklığı Programı için Koşulları Hafifletti
Yorum

İçeriklerde kullanıcıların üretici olduğu sosyal ağlardan olan video paylaşım sitesi YouTube’da, katılımcıların iştahını artıracak yeni bir düzenleme yapıldı. Google, YouTube İş Ortağı Programı (YPP) katılımında koşulları değiştirme kararı aldı.

Yeni YouTuber’ların merakla beklediği kararda, içerik üretiminden para kazanmak için belirlenen koşullar hafifletildi.

Böylece YouTube’un iş ortağı olmak için gerekli olan minimum 1000 aboneye sahip olma şartı 500 aboneye çekildi.

Bir senede 4 bin saat izlenme ya da shorts görüntülemesinde son 90 gün içinde 10 milyona ulaşma şartı yerine son 90 Gün içinde 3 adet herkese açık içerik yükleme ve sene boyunca 3 bin izlenme saati ya da son 90 gün içinde 3 milyon shorts görüntülemesi koşulları getirildi.

Abone sayısı ve izlenme koşullarını yerine getiren YouTuberlar, YPP’ye başvurup YouTube’dan para kazanma şansına sahip olabilecek.

Düzenlemenin son hali ABD, İngiltere, Kanada, Tayvan ve Güney Kore’de uygulamaya alındı. İlerleyen günlerde Türkiye dahil diğer ülkelerde de yeni koşulların hayata geçirilmesi bekleniyor. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu