Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YÖK Başkanı Özvar’dan Yüz Yüze Eğitim için Açıklama

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından tamamen uzaktan eğitime geçen üniversiteler için açıklama geldi. YÖK Başkanı, hibrit eğitime işaret etti.
YÖK Başkanı Özvar’dan Yüz Yüze Eğitim için Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, depremlerin ardından uzaktan eğitim kararı alınan üniversiteler için açıklamalarda bulundu. Nisan başı itibarıyla yüz yüze eğitimin de olduğu hibrit seçeneğin değerlendirileceğini ve bahar döneminin 20 Şubat’ta uzaktan eğitimle başlatılabileceğini söyledi.

“2022-2023 bahar döneminin uzaktan eğitim ile sağlanmasına daha önce karar verilmişti. Ön lisans, lisans ve lisans üstü bölümleri için bir dizi kararlar aldık. Alınan kararlar Nisan ayı başı itibariyle yeniden gözden geçirilerek uzaktan eğitimin yanında yüz yüze eğitimin harlanmasıyla hibrit eğitim de uygulanabilecektir.” dedi.

Depremden etkilenen öğrenciler için uygulamalı programlarda birinci derece yakınlarının ikamet ettiği ildeki üniversitelerde özel öğrenci olabileceğini de belirtti.

Neredeyse bütün üniversitelerin, depremden etkilenmiş paydaşlarla dolu olduğunu ve kampüslerin barınmayla ikamet konusunda önemli rol oynadığını dile getirdi. (AA)

YÖK, depremin ilk günlerinde yaptığı duyuruda Türkiye’deki 208 üniversitenin tamamının depremzedelere yardım amacıyla seferber olduğunu bildirmişti. Açıklamada, her ilde en az bir üniversite olmasının, koordinasyonun ve hızlı örgütlenmenin sağlanmasında, yardımların ivedilikle yerine ulaştırılmasında önemli rol oynadığı vurgulanmıştı.

GCM Yatırım Banner

Bir gün sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan konuyla ilgili açıklama gelmişti. Deprem sonrası üniversitelerin tamamının Kredi Yurtlar Kurumu’na ait yurtlarını misafirhane gibi kullanacaklarını söyleyen Erdoğan, “Yaz mevsimine kadar üniversitelerimizi şu anda tatil ediyoruz. Tamamen uzaktan eğitimle yoluna devam edecekler.” demişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.