Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu: Üniversiteler Uzaktan Eğitime Geçiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta yaşanan afet nedeniyle üniversitelerde tamamen uzaktan eğitime geçileceğini duyurdu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu: Üniversiteler Uzaktan Eğitime Geçiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kahramanmaraş’ta yaşanan büyük depremlerin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  bölgedeki ziyaretlerini sürdürüyor. Erdoğan, Diyarbakır’da Kayapınar Selahahattin Eyyübi Kent Meydanı Çadır Kenti ziyaretinde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem sonrası üniversitelerin tamamının Kredi Yurtlar Kurumu’na ait yurtlarını misafirhane gibi kullanacaklarını söyledi. Erdoğan ilgili açıklamasında, “Yaz mevsimine kadar üniversitelerimizi şu anda tatil ediyoruz. Tamamen uzaktan eğitimle yoluna devam edecekler.” ifadelerine yer verdi.

İki gün önce Osmaniye’de olduğunu ve 2200 kişilik yurt binasının pırıl pırıl olduğunu belirten Erdoğan, “Osmaniye’deki bütün vatandaşlarımızı, depremzedelerimizi o yurtlarda ağırladılar. Ben oradaki vatandaşlarımın mutluluğuna şahit oldum. Burada da şu anda 6 bin 663 kapasite var. Buradaki yurtlarımıza da aynı şekilde almaya başlayıp böylece çadırlardan buralara transfer etmiş olacağız.” açıklamasında bulundu.

Erdoğan açıklamasında, depremin ardından bölgedeki can kaybı sayısının 21 bin 43’e ulaştığını ve 80 bin 97 kişinin yaralı olduğunu belirtti.

Pazartesi günü yaşanan büyük depremlerden etkilenen illerden birisinin de Diyarbakır olduğuna dikkat çeken Erdoğan, afet için “Ülkemizin yakın hafızasındaki en büyük felaket olan 1999 depreminden 3 kat daha büyük 3 kat daha yıkıcı.” ifadelerini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu