Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YKBNK, KAYSE ve TNZTP’den Güncel Duyurular

Borsada işlem gören YKBNK satışını, KAYSE yeni siparişini, TNZTP ise varlık alımına yönelik açıklama yaptı. İşte detaylar;
YKBNK, KAYSE ve TNZTP’den Güncel Duyurular
HABER GİRİŞ

Yapı ve Kredi Bankası (YKBNK), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı paylaşımda tasfiye hesaplarında takip edilmekte olan bir kısım tahsili gecikmiş alacakların satışına yönelik açıklama yaptı.

Bankanın Yönetim Kurulu 30.04.2023 tarihi itibarıyla toplam 1.070.401.580,94 TL olan alacağın, Birleşim Varlık Yönetim, Dünya Varlık Yönetim, Gelecek Varlık Yönetimi ve Sümer Varlık Yönetim’e 333.500.000 TL bedelle satılmasına karar verdi.

YKBNK, günlük yüzde 1,4 düşüşle kapanışını 12,8 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 3,2, aylık yüzde 22,2, yıllık yüzde 193 oranında değer artışı görüldü.

Kayseri Şeker

KAP üzerinden açıklama yapan Kayseri Şeker Fabrikası (KAYSE), yeni iş ilişkisini duyurdu.

Şirket, yurt içinde yerleşik bir müşteri ile şeker satışı işine istinaden 141.500 ton tutarlı sipariş alındığını paylaştı.

GCM Yatırım Banner

KAYSE, günlük yüzde 2,2 artışla 16,8 TL’den işlem gördü.

Tapdi Oksijen

Borsa İstanbul’da TNZTP koduyla işlem gören Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Sanayi Ticaret, İzmir Balçova’da ana taşınmaz üzerindeki AVM ve Otel/Rezidans binasından oluşan kompleks yapının tamamının operasyonel faaliyetleri geliştirmek ve büyütmek amacıyla Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalandığını açıkladı.

TNZTP, günlük yüzde 1 gerileyerek haftanın son gününü 25,4 TL’den tamamladı. Hissede haftalık yüzde 11,2, aylık yüzde 24,8 oranında yükseliş görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.