Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sektörün Öncülerinden Penti Halka Arz Oluyor!

Borsa İstanbul’da halka arz rüzgarı devam ediyor. Giyim sektöründe tanınan bir şirket olan Penti halka arz için kolları sıvadı. İşte detaylar;
Sektörün Öncülerinden Penti Halka Arz Oluyor!
Yorum

Penca Tekstil Çorap San. Ve Tic. A.Ş. (PENTİ) Sermaye Piyasası Kurulu’na taslak izahnamesini sunarak halka arz için düğmeye bastı. İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş ve Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş’nin liderlik edeceği halka arzda toplamda 144.344.694 adet payın satışı planlanıyor. Satılacak payların tamamı ortak satışı yolu ile gerçekleşecek.

SPK’nın onaylaması durumunda halka açıklık oranı yüzde 35 seviyesinde olacak. Halka arz ortak satışı şeklinde gerçekleşeceği için şirkete doğrudan nakit girişi gerçekleşmeyecek. Sağlanacak fonlar pay sahiplerinin tasarrufunda olacak.

Şirket 2022 yılında 5,1 milyar TL hasılat, 2,3 milyar TL brüt kar açıklamıştı.

Şirket Hakkında Bilgiler

Penti, koleksiyonlarını moda trendlerinin değişim hızına koşut olarak yeniliyor. Kadınlar, erkekler ve gençler için tamamen farklı koleksiyonlara sahip ve tüketicilere yönelik bir şirket olarak karşımıza çıkıyor.

Şirket, uluslararası büyümeyi, faaliyet gösterdiği her pazarda öncü iç giyim ve vücut giyim markası olmayı hedefliyor.

Kadınlara adanmış iç giyim ve vücut giyim markası olarak kadınları yaşam yolculukları boyunca desteklemek, eğlendirmek ve sürekli ilham vermek için çalışıyor.

1950 yılında faaliyet başlayan şirket Türkiye’de 464 mağaza, yurt dışında ise 29 farklı ülkede 100’ün üzerinde mağaza ile faaliyet gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu