Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yılmaz’dan Net Mesaj! Dengeli Büyüme Sözü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, sanayi üretim endeksi verilerini değerlendirerek ülkenin ekonomik büyüme potansiyeline dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Yılmaz’dan Net Mesaj! Dengeli Büyüme Sözü
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz bugün resmi X hesabı üzerinden, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı sanayi üretim endeksi verilerini değerlendirdi. Yılmaz açıklamasında, büyümenin öncü göstergesi olan sanayi üretiminin 2024 yılı Şubat ayında ivme kazandığına işaret etti.

TÜİK verilerine göre aylık bazda yüzde 3,2 oranında yükseliş gösteren sanayi üretim endeksi hakkında konuşan Yılmaz, şu şekilde devam etti;

“Sanayi üretiminde yaşanan pozitif gelişmeler 2024 yılı birinci çeyrek GSYH büyümesi için olumlu sinyaller verirken, büyümenin kompozisyonunda da üretim odağında daha dengeli bir görünüme işaret etmektedir.”

Cevdet Yılmaz, gelecek dönemde enflasyonla kararlılıkla mücadele edileceğine de vurguda bulundu. Ayrıca üretime, yatırıma ve ihracata verilecek desteklerle daha dengeli ve sürdürülebilir büyümeyi sağlamaya yönelik kararlılıklarını dile getirdi.

TÜİK tarafından bu sabah açıklanan Şubat ayı verilerinde sanayi üretim endeksi yıllık bazda yüzde 11,5, aylık bazda ise yüzde 3,2 yükseliş göstermişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.