Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yılmaz: Vergi Sistemi Güncellenecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, kabine toplantı sonrasında Orta Vadeli Program ve vergi reformuna yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde...
Yılmaz: Vergi Sistemi Güncellenecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi dün 3,5 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz önemli açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın Orta Vadeli Program’ın (OVP) teknik boyutunu yürüttüğünü söyledi.

OVP’nin üç ayaklı düşünülebileceğini söyleyen Yılmaz, bir para politikasını genel çerçevesi, maliye politikasının detayları ve yapısal dönüşümlerin olduğunu kaydetti.

Hazırlıklar hakkında konuşan Yılmaz, bunların köklü değişimle olduğunu bildirdi. Türkiye’yi dünyada daha avantajlı konuma getirecek değişimler ve dönüşümler olduğunu söyledi.

“OVP Eylül’ün İlk 10 Günü Açıklanabilir”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, OVP’nin Eylül’ün ilk 10 gününde açıklayabileceklerini bildirdi. İş dünyası, işçi, memur ve muhasebecilerle görüştüklerini dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Bunun yanında cuma günü finans kesimi ile İstanbul Finans Merkezinde toplanacaklarını kaydetti.

Hükümetin Merkez Bankası ile OVP’de enflasyona ilişkin hedefleri birlikte belirlediğini vurgulayan Yılmaz, “Son bir güncelleme oldu zaten dolayısıyla bundan sonra büyük bir güncelleme beklememek gerekir. 2026 perspektifinde yapacağız. Dolayısıyla 2025’e kadar belki küçük güncellemeler ama asıl 2026 OVP ile netleşmiş olacak ve orada da perspektifimiz tek haneli enflasyon.” dedi.

Yılmaz, ayrıca vergi reformu yönünde çalışmaların yapılması gerektiğini kaydetti. Bu çalışmaların vergi sisteminin modernize edilmesi, güncellenmesi, sadeleştirilmesi, daha dengeli hale getirilmesi  yönünde olacağını bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.