Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yılmaz Savunma Sanayi ve Enerjide Katar ile İş Birliği Mesajı Verdi

Körfez Bölgesi ile yakın temasta bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Maliye Bakanı, yeni iş birliği için Katar’a gitti. Yılmaz, Katar’dan çıkan sonucu paylaştı.
Yılmaz Savunma Sanayi ve Enerjide Katar ile İş Birliği Mesajı Verdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Körfez Bölgesi’nden gelmesi beklenen yatırımlar için önceki haftalarda Birleşik Arap Emirlikleri’ne Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile ziyaret düzenleyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz bugün Katar ziyaretiyle ilgili açıklamada bulundu.

Sosyal medya hesabından Bakan Şimşek ile gerçekleştirdikleri Katar ziyaretini duyuran Yılmaz, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile görüştüklerini paylaştı.

İki ülke heyetleri arasında yapılan görüşmelerin verimli geçtiği mesajını paylaşarak, enerji ve savunma sanayi alanlarında ekonomik iş birliği sağlamayı hedeflediklerini kaydetti.


Bu sene içerisinde Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komitesinin 9. Toplantısı’nı gerçekleştirmeyi planladıklarını ve bugüne kadar 95 anlaşmanın imzalandığını hatırlatarak şöyle ifade kullandı:

“İki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve ortak çıkarlarımızın güçlendirilmesi adına atılan adımlar, gelecekte daha da olumlu sonuçlar doğuracaktır. Katar ile Türkiye arasındaki stratejik iş birliği, bölgesel istikrar ve ekonomik kalkınmaya katkı sağlamaya devam edecek. İki ülke arasındaki dostluk ve iş birliği, tüm alanlardaki ilişkilerimizin daha da ilerlemesini sağlayacaktır.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu