Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bolat: BAE Yatırım için Türkiye’yi Hedef Olarak Görüyor

Körfez Bölgesi’nden gelmesi beklenen yatırımların sinyalini veren Ticaret Bakanı Bolat, Birleşik Arap Emirlikleri özelinde açıklamalarda bulundu.
Bakan Bolat: BAE Yatırım için Türkiye’yi Hedef Olarak Görüyor
HABER GİRİŞ

Küresel piyasalarda güvenilir isimlerden olan yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in 22 Haziran tarihinde ekonomik iş birliği için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) gitmesinin ardından Körfez tarafından gelecek yatırım beklentileri karşılık buldu. Ticaret Bakanı Ömer Bolat, BAE’nin Türkiye’ye yeni yatırımlar yapacağını açıkladı.

Abu Dabi Kalkınma Holdingi (ADQ) İcra Kurulu Başkanı Mohamed Hassan Al Suwaidi ile bir araya gelen Bakan Bolat, Twitter hesabından yaptığı açıklamada iki ülkenin ekonomik ilişkileri hakkında konuştu.

Bolat, “Türkiye’yi birçok alanda yatırımları için hedef olarak gördüklerini belirten Sayın Al Suwaidi, portföy öncelikleri çerçevesinde özellikle enerji, gıda, tarım, sağlık hizmetleri, ilaç, lojistik ve ulaştırma alanlarında Türkiye’de yeni yatırımlar yapma arzusunda olduklarını ifade etti” dedi.


Ekonomik ilişkilerin daha da ileriye taşınacağının altını çizerek, “Ülkemiz ile BAE arasında imzalanan “Kapsamlı Ekonomik İşbirliği Anlaşması” ve güncellenmekte olan “Yatırımların Karşılıklı Korunması ve Teşviki Anlaşması” yatırımlar için sağlam bir hukuki zemin sağlamaktadır” diye ekledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.