Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yıllık Zirvesi 51,7 TL Olan Şirket Banka Anlaşmasını Duyurdu!

Bilişim teknolojileri şirketi VBT Yazılım A.Ş., bu hafta içinde imzaladığı sözleşmelerle dikkat çekmeye devam ediyor. İşte KAP'a bildirilen yeni anlaşmanın detayları...
Yıllık Zirvesi 51,7 TL Olan Şirket Banka Anlaşmasını Duyurdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hissesi yıllık bazda yüzde 271 oranında getiri sağlayan VBT Yazılım A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni iş ilişkilerini bildirmeye devam ediyor. Şirket, Perşembe günü de bir sözleşme bildirimi gerçekleştirerek bu hafta hiçbir günü boş geçmemiş oldu.

Borsa İstanbul’da VBTYZ koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, özel bir banka ile gerçekleştirilen sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Ağırlıklı olarak özel bankalarla gerçekleştirdiği iş ilişkileriyle dikkat çekmeye devam eden VBT Yazılım A.Ş.’nin açıklamasında, Türkiye’de yerleşik bir özel banka ile “Ana Sistem Arşiv Altyapı Sistemi ve Tape Yönetim Sistemi Yazılımı” siparişi alındığı bilgisi verildi.

Söz konusu siparişin toplam bedelinin 533 bin 871 dolar olduğu belirtildi.

Şirket, önceki gün yaptığı KAP bildiriminde, Türkiye’de yerleşik bir özel banka ile “Ana Sistem Yedekleme ve Arşiv altyapısı Veri Depolama Sistemi” temini konusunda anlaşma sağlandığını duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu anlaşmaya ilişkin sözleşmenin toplam bedelinin 1 milyon 465 bin 800 dolar olduğu ifade edilmişti.

VBTYZ Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü iş gününü yüzde 2,05 değer kazanarak 9.129,02 puandan tamamlarken, VBTYZ hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve düşüş gösterdi.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 1,7‘lik düşüşle 31,2 TL seviyesine gerileme gösterdi.

VBT Yazılım Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa Paratic.com

VBT Yazılım hisseleri, haftalık ve aylık bazda yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 7,7 ve yüzde 25,5 oranında zarar ettirmiş görülse de, yıllık bazda yüzde 271,4 oranında yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.