Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YEO Teknoloji ve Biotrend’den Yeni Sözleşme Haberleri

YEO Teknoloji 20,5 milyon dolarlık iş alırken, Biotrend tedarik, garanti ve lisans olmak üzere çeşitli alanlardaki sözleşmelerini duyurdu.
YEO Teknoloji ve Biotrend’den Yeni Sözleşme Haberleri
HABER GİRİŞ

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. yeni iş alımına dair gelişmeyi Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurdu. Şirketin tüm izin süreçlerinin yürütülmesi dahil olmak üzere proje geliştirme, mühendislik, ürün tedariği ve tüm inşaat, mekanik ve elektrik montaj işleri için anahtar teslim kurulum hizmetlerini sürdürdüğü belirtildi.

Bu kapsamda bir süredir geliştirmekte oldukları güneş enerjisi santrali (GES) projesi için Türkiye’deki bir müşteri ile sözleşme imzalandığı açıklandı. Ciro ve karlılığa olumlu katkı sağlayacak sözleşmenin bedelinin 20.550.000 dolar + KDV olduğu aktarıldı.

Biotrend ile Honeywell Arasında Sözleşme Trafiği

Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş. Honeywell International Inc. Grup şirketleriyle yapılan lisans, ön protokol, garanti ve tedarik sözleşmelerini duyurdu.

09.09.2022 tarihinde Honeywell grubu şirketlerinden olan ABD’de kurulu UOP LLC arasında Türkiye’de kurulması planlanan Honeywell UpCycle tesisinde, Honeywell’in UpCycle Proses Teknolojisi’nin faaliyete geçirilmesi amacıyla iş birliği yapmak için iyi niyet mektubu imzalandığı hatırlatıldı.

Bu kapsamda 28 Mart 2023 tarihinde yeni sözleşmeler imzalandığı açıklanırken, bunun detayları KAP üzerinden yayımlandı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin bağlı ortaklığı  Biotrend İleri Dönüşüm ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sanayi A.Ş. ile UOP Limited arasında bir proses lisans, garanti ve ana ekipman tedarik sözleşmesi yapıldı.

Ayrıca Biotrend ile UOP Limited arasında pay sahipleri ve yatırım sözleşmesi ile ilgili olarak ön protokol sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

UOP Limited’in Biotrend İleri Dönüşüm’e yatırım yapacağı, sermayedeki pay sahipliğinin kontrol gücü olmayan azınlık pay sahipliği şeklinde olacağının öngörüldüğü belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.