Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YEO Teknoloji Duyurdu! 33 Milyon Dolarlık Sözleşmeyi Yaptı

Yeo Teknoloji, KAP üzerinden yeni iş ilişkisi hakkında açıklamada bulundu. Hisseler yeşile döndü. Detaylar haberde...
YEO Teknoloji Duyurdu! 33 Milyon Dolarlık Sözleşmeyi Yaptı
HABER GİRİŞ

Yeo Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisi hakkında açıklamada bulundu.

KAP üzerinden açıklamada bulunan şirket, Yüzde 50 hisse sahibi olduğu iştiraki Rey Energy Ltd. ile Mauritius’ta kurulu bir şirket arasında Tanzanya’da kurulacak Güneş Enerjisi Santrali’nin anahtar teslim kurulumu (dizayn, mühendislik, tedarik, montaj, test ve devreye alma), trafo merkezlerinin inşaatı ve bölgenin ihtiyaç duyduğu şebeke altyapısı işi için 33.000.000 dolar bedelle sözleşme imzalandığını aktardı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Zambiya, Tanzanya, Mozambik gibi ülkelerde yenilenebilir enerji santralleri geliştiren grubumuz üstlenmiş olduğu bu proje ile Afrika’da da bölge halkının refahına önemli katkılar yapacaktır.”

Söz konusu projede şirketin küresel hedeflerini büyüterek, yenilenebilir enerji sektöründe dünya çapında bir oyuncu olma vizyonunu güçlendireceği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin hisseleri (YEOTK) haftanın üçüncü gününe yükseliş seyrinde başladı. Yüzde 3,02’lik yükselişte olan hisseler açılışı 194,80 TL’den yaptı. YEOTK hisseleri yıllık bazda yüzde 116,61, aylık bazda yüzde 12,43 kazandırdı. Hisseler haftalık bazda yüzde 6’ya yakın kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın