Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Yıla Hızlı Giren Aptos Haftada Yüzde 70 Yükseldi

Solana Katili olarak adlandırılan Aptos, bir hafta içerisindeki yükselişi ile dikkatleri topladı. Ayrıntılı veriler haberde…
Yeni Yıla Hızlı Giren Aptos Haftada Yüzde 70 Yükseldi
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında bu hafta görülen yukarı yönlü hareket, bazı altcoinler üzerinde güçlü yükselişleri beraberinde getiriyor. Bunların başında ise Aptos (APT) geliyor. Son zamanların dikkat çeken varlıklarından APT, altcoinlerin yükselen yıldız oldu.

APT haftalık bazda yüzde 70’e yakın yükseliş kaydetti. Günlük bazda yüzde 30’a yakın yükselen APT, yazım itibarıyla 6,67 dolardan işlem görüyor. Altcoin bu haftanın başında 3,93 dolar seviyesindeydi. Yükseliş ile beraber APT’nin piyasa değeri 865 milyar dolara kadar yükseldi.

APT günlük grafik
Kaynak: TradingView

Aptos, Meta’nın Diem blockchain mühendisleri tarafından bağımsız olarak geliştirilen Rust tabanlı bir programlama dili olan Move adlı yeni bir akıllı sözleşme programlama dili kullanan Katman 1 Proof-of-Stake (PoS) blockchain protokolü olarak tasarlandı. Çok yönlülüğü ile tanınan Aptos, yavaş yavaş kendini geçerli bir Ethereum katili olarak gösteriyor.

Fiyat hareketi açısından Aptos, tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yakınlığı ile karşılaştırıldığında en iyi performans gösteren altcoinlerden biri olabilir. Dijital varlık, yaklaşık üç ay önce 10,25 dolarlık zirve fiyatına ulaştı ve mevcut fiyatlarla Aptos, bu yeni zirveyi yeniden test etmekten sadece yüzde 34 uzakta.

Karşılaştırıldığında, Ethereum, Eylül’deki Merge yükseltmesine rağmen, 4.891 dolarlık ATH’sinden yaklaşık yüzde 71 aşağıda bulunuyor. Solana, Avalanche ve Binance Coin de ATH’lerinden yüzde 50’den fazla uzakta işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Aptos’un büyümesi, özellikle blockchain protokolünün artan faydası ve APT madeni parasının artık görünür popülaritesi tarafından destekleniyor. Yeni sayılacak bir blockchain protokolü olan Aptos, yetenekleri ve genişleyen entegrasyonları hakkında güçlü bir farkındalık yaratıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.