Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2018 Yeni Yamaha “Niken MTX 850” ile MWT-9’ları Gururlandırılıyor!

Yamaha 3 tekerlekli motosiklet alanına 850 cc'lik Niken MTX ile devam ediyor. Ve tamamen değişen teknolojik alt yapısıyla....
2018 Yeni Yamaha “Niken MTX 850” ile MWT-9’ları Gururlandırılıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yamaha’da resmi olarak 3 tekerlek motosiklet dünyasında neler yapabileceğinin kanıtını bir kez daha MTX 850 modeliyle göstermek istiyor. Japon Honda’nın da fazladan tekerli motosiklet modeline Neowing ile şahid olmuştuk. Konsept olarak sunulan Honda’nın üç tekerli motosikletine karşı Yamaha’dan çıkış emri bekleyen MTX 850 Serisi geldi. Otomotiv kadar olmasa da iki teker dünyasında da ayak uydurucu gelişmeler görüyoruz. Yeni nesiller, Honda ‘nın kendi kendine dengede durabilen motosikleti misali teknolojik vurgunları fazlasıyla hissettiriyor.

Diğer bir gelişim konularından birisi de; geçmişten normal olarak gelen ancak savaşma gücünü kaybetmeye yüz tutmuş modelleri canlandırmak. Eğer ki herhangi bir motosiklet firması gözde olma tutumunu yitirmeden girişimlerde bulunursa, mükafatını mutlaka alır. Burada demek istediğimiz VW GX3 oto tipi 3 teker motosikletle bu alemde de birşeyler yapmak istiyor.

MTX 850’ye Yamaha’nın 3 teker gururu olabilecek, öngörüsünü yükleyebiliriz.

2018 Yeni Yamaha MTX 850 Karoseri

Niken (Japonca’da iki kılıcın tercümesi), gerek motor gerekse yürüyen aksamlarında MWT – 9’ların üstü performans sergileyeceği söylendi.

2018 Yeni Yamaha MTX 850 Far Yapısı

Gelişen yeni nesille 15 inç teker ters, çift tüp çatalla birleştirilmiş.

2018 Yeni Yamaha MTX 850 Tekerlek

GCM Yatırım Banner
Niken MTX 850 2,150 mm uzunluğa, 885 mm genişliğe ve 1,250 mm yüksekliğe sahip .

2018 Yeni Yamaha MTX 850 Ölçüleri

MT – 9’dan alınan sadece yapısal devamlılık değil!

2018 Yeni Yamaha MTX 850 Kokpit

Karizma düzeyini bu motosikletle 4 zamanlı 850 cc sıvı soğutmalı 3 silindirli üniteyle devam edeceksiniz.

2018 Yeni Yamaha MTX 850 Motoru

Gelen yüksek sürüş deneyimini daha rahat yaşamak adına, LMW teknoloji ile Niken’in kusursuz dengeleyici unsurlara kavuşturulmuş.

2018 Yeni Yamaha MTX 850 Arka Görünüm

En başlarda 3 teker mantığı kafa karıştırıcı gibi gözükse de çıkan modeller eşliğinde işlevsel yanlarını daha iyi anlıyoruz. Demin de dediğimiz gibi gerçek motosiklet markalarının bundan sonra biraz daha seri hareket etmesi gerekiyor. Çünkü görsel anlamda Piaggio ve Peugeot markaların da kolay ve zevkli kullanımlara yönelik 3 teker ataklarını izlemiştik.

Bizim gördüğümüz ve tavsiye edeceğimiz nokta, Yamaha’nın robot motosiklet sürücüsüyle yarıştırmasından ziyade, elektrikli ünite kavramını daha çabuk modellerine yüklemesi gerekiyor!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.