Yatırım yapmaya başla!

Yeni Kasa 992 Porsche 911’e Speedster ve GT3 RS Yorumu!

Ünlü tasarımcı X-Tomi'nin yeni kasa 911'i 4 farklı şekilde ele almış!
Yeni Kasa 992 Porsche 911’e Speedster ve GT3 RS Yorumu!

991.2‘nin modern çağa uydurulan 992 kasasına, yine tasarımlarında çığır açan X-Tomi‘den bazı kasa yorumlamaları geldi. Geçtiğimiz ayın sonlarına doğru lanmasını yapılan yeni 911‘e takım arkadaşlarının daha önce aldığı güzel çizgilerin benzerleri aktarılmış. LA Auto Show’un sportif Almanı Porsche 911, teknik veri anlamında da iyi derecelerde insanların karşısına çıkmıştı.

En yeni 911 olduğunu aracın arka görünümünden anlamıştık. Ön kısmından geleneksel yapıdan gidilerek sadece farların içeriği değiştirilmişti. X-Tomi tasarım stüdyosu, yine herkesten önce yeni çıkan bir modelin farklı kasa tiplerini kaleme almış.

911 GT3’ü en son, Nürburgring’te attığı sayısız taklarla hatırlıyoruz.

Fosforlu yeşil gövdeyle çizilen 911 GT3 RS, ibrelerindeki hareketin fazla olacağını dış kısımda belli ediyor. 992 nesline dair çizilen görsellerde değişim olarak kaput mazgalları, tampon kanallarına farklı çizimler, lip kısmından devam eden çamurluk plastikleri, hafifletilmiş jantlar ve kapıda kendi kimliğini gösteren GT3 RS yazısı!

Sene başında gerçekleşecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen GT3 RS’i garajlarında görmek isteyen müşteriler yaklaşık olarak 2 sene beklemek zorundalar. Önceki nesle göre hızı artırılan Alman süper otomobilin 3 saniye altında kalkış ve 330 km/h sürate çıkması bekleniyor.

Bağımsız tasarımcı X-Tomi’nin ikinci 992’si üstü açık bir speedster.

X-Tomi’nin Porsche 911’de speedster tipini düşünmesi sanırız markanın eski nostaljik günlerine tekrar dönmek istemesinden geliyor. Mavi renkle gelen 911 Speedster, hayalleri süsleyecek kadar güzel ve duygusal duruyor. Sarı kaliperli frenlere sahip lastiklere büyük ölçekli jantlar verilmiş. Üstü açık ikonik aracın yenilenen stop farları belli oluyor.

X-Tomi geleneksel Base Spec çizimlerinde yeni 911’i de es geçmemiş.

Eskiden şirketlerin en üstle en alt versiyonları ayırt etmedeki taktiği siyah tampon siyah yan aynalar ve sac jantlar 992 Porsche 911’e de yapılmış. Otomobil dünyasında artık gövde rengi olmayan tampon vs. parça dönemi kapandı.

Zaten bilindik araçlarda belki normal karşılanabilir ancak Porsche gibi bir markaya zaten psikolojik olarak yakıştıramadık.

Aston Martin Shooting Brake son zamanlarda X-Tomi’yi çok etkilemiş olmalı.

Bize kalırsa araçları shooting brake çevirmenin ustası Rain Prisk. F-Type ve Demon SRT’ye yaptığı tek kapı wagon tarzı karşısında bir söz bulamamıştık. X-Tomide ise ilk bakışta kısaltılmış bir Panamera gibi gözüküyor.

Farklı çizimlerle karşımıza çıkan ünlü tasarım stüdyosu yeni Porsche 911-922’i 4 farklı şekilde kaleme almış. GT3 RS’in yeşil rengi ve yaydığı enerji çok iyi. Sizce?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum