Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yeni İş İlişkisi Duyuran Girişim Elektrik’te Hisseler Rekor Kırdı

Girişim Elektrik, Ankara’da güneş enerjisi santralini kuracağını duyurdu. 2,2 milyon dolarlık anlaşma haberi hisselere rekor getirdi.
Yeni İş İlişkisi Duyuran Girişim Elektrik’te Hisseler Rekor Kırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yeni iş ilişkisine dair bilgilendirme yaptı. Son haftaların en çok konuşulan şirketlerinden olan Girişim Elektrik’teki gelişmeler, borsada gösterdiği başarıyla yatırımcılar tarafından yakından izleniyor.

Açıklamaya göre Türk Eğitim Derneği Ankara Koleji Vakfı Okulları İktisadi İşletmesi ile Ankara ili Gölbaşı ilçesinde bulunan TED Ankara Koleji İncek Kampüsüne bir güneş enerjisi santrali (GES) kurulacak.

Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği’nin 5.1.h maddesi kapsamında Çatı Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali yapılması konusunda anlaşmaya varıldığı ve anlaşma bedelinin 2.200.000 dolar (40.942.000 TL) olduğu belirtildi.

Girişim Elektrik Hisseleri Dev Kazandırdı

Girişim Elektrik Hisseleri Dev Kazandırdı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin GESAN koduyla işlem gören hisseleri yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. 270 lira ile rekor kırarak son bir ayda yüzde 105 oranında prim yapmış oldu.

Yıllık getirisi yüzde 1163’e ulaşan GESAN hisseleri, saat 13.32’de yüzde 5,56 değer kazancıyla 265,60 liradan işlem görüyor.

GESAN ile Smart Güneş hisselerindeki yükseliş, yenilenebilir enerji kaynaklarının giderek daha önemli hale gelmesiyle sektöre dair önemli mesajlar veriyor.

Bu bakımdan geçen hafta halka arz edilen Alfa Solar’da da benzer durum yaşanıyor. Halka arzına oldukça fazla talep gelen ALFAS hisseleri, bugün borsada işlem görmeye başlarken, 64,35 liralık tavan fiyattan girdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu