Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yeni Halka Arz Olan Şirketten Milyon Dolarlık Sözleşme!

Eylül ayında halka arz olan Hat-san Gemi İnşaa Bakım Onarım, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yeni sözleşmesini açıkladı. İşte detaylar;
Yeni Halka Arz Olan Şirketten Milyon Dolarlık Sözleşme!

Borsa İstanbul’da yeni halka arz olan şirketler arasında yer alan Hat-San Gemi İnşaa Bakım Onarım Deniz Nakliyat Sanayi ve Ticaret (HATSN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisi hakkında açıklama yaptı.

Şirket, 10 Ekim’de yaptığı duyuruda fiyat tespit raporunda ve izahnamede belirtilmiş olan mevcut projelerde kullanılmak üzere yurt dışında yerleşik bir özel firma ile 7.488.839 dolar (207 milyon TL) tutarında çeşitli malzeme tedariği için sözleşme imzaladığını ifade etti.

HATSN, 14-15 Eylül tarihlerinde 22,60 TL fiyat üzerinden halka arz olmuştu. Şirketin halka arz sürecinde 44.300.000 adet payın satış işlemi gerçekleşti. Halka arza 3.862.812 yurt içi bireysel yatırımcı katılmıştı.

22 Eylül’de Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan HATSN, 10 Ekim’de kapanışını yüzde 10 artışla 77,7 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 77,7 oranında değer artışı görüldü. Borsa İstanbul tarafından gün içinde yapılan açıklamada HATSN paylarının 11.10.2023 tarihli işlemlerden 10.11.2023 tarihine kadar emir paketi tedbiri ile işlem göreceği belirtildi.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu