Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2017 Yeni Dodge Ram Power Wagon ile Her Şeyi Çekebilirsiniz!

Orman ve çöllere uygun olacak bir 4x4 arazi aracı da Dodge firmasından geldi. Dodge, Yeni Ram Power Wagon ile off road sporlarının yeni üstadı olmak istiyor. O zaman vakit kaybetmeden bu arazi kaplanını inceleyelim.
2017 Yeni Dodge Ram Power Wagon ile Her Şeyi Çekebilirsiniz!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dodge Ram, her zaman gösteriş seven kişilerin tercihi olmuştur. İlk nesil Ram kamyonetler 1981 yılında hayata geçirildi. Bildiğimiz gibi o yıllarda bu araçlar taşıma ve ticari işler için çıkartıldı. Aslında, Amerikan halkının kendi ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği bir projedir. Bunu anlamamızın birinci nedeni, ilk başta tek kabin olarak çıkmasıdır. Bu yıllarda, herhangi bir konfor veya asfalt yollar için düşünülmüş bir şey yok. Dodge Ram, çıkış yaptığı yıldan beri güçlü ve saldırgan olmuştur.

Motor üniteleri yapacağı işler için özel yapılmış olduğunu, hacimleri ile bizlere anlatıyor. Bu yıl tanıtılan Yeni Dodge Ram’in Power Wagon versiyonu bir çok yere gönderme amaçlı yapılmış. Göndermede bulunduğu ilk firma da Ford şirketidir. Ticari kamyon ritminde değişiklik yapan Ford, F-150 SVT Raptor versiyonu ile gerekli rekabet ortamını yaratmıştı. Araçların sistemleri en ağır yükleri çekmek ve araziler için dizayn edilmiş. Hal böyle olunca , ticari önceliklerin yerine off road sporu geçmiş. Devasa cüsseler de, yanında cabası oluyor tabi ki!

Şimdi sizlerle Ram’in yeni versiyonu Power Wagon’u inceleyelim:

Yeni Ram Power Wagon Daha Büyük Yapıya Bürünmüş

Yeni Ram Power Wagon Daha Büyük Yapıya BürünmüşKasa yapısı direk olarak çöller için yapıldığını yansıtıyor. Bu araç kesinlikle tipik kamyonetlere benzemiyor. Ram Power Wagon’nun tarzı, standart versiyonu gibi hafif yük taşımaya programlı değil. Ram Power Wagon, kum tepelerini aşmasınız için imal edilmiş. Bunun en büyük kanıtı da yerden 36 cm yüksekliğe sahip olmasıdır. Ram’in yeni versiyonu, kilometre sayacı daha çok toprak üzerinde çalışsın diye çıkartılmış. Bu sözün sağlaması, dış yapısında entegreli unsurlardır. Ekipmanlara geçmeden önce biraz ön yapısından giriş yaparsak; karartılmış far yapısı ile karşılaşıyoruz.

Siyah zeminli farların alt kısımlarına yerleştirilen Led farlar oldukça şık durmuş. İnsan boyunu geçen motor kaput değiştirilmemiş. Ön ızgara standart Ram’ler ile aynı olmayıp, farklılaştırılarak mat siyah yapılmış. Yol versiyonu Ram’lerden diğer farklı yanı, off road düzenekli tamponu. Alttan gelecek darbelere karşı daha çok mukavemetli parçalar eklenmiş ve tampon içine güçlü bir vinç monte edildiğini görüyoruz. Bu araç kesinlikle ormanlar ve çöller için birleştirilmiş. Yani BMW’nin yeni X5 Pickup’ı gibi ikilemde bırakmayıp, tamamen gerçekçiliği yansıtıyor.

Şimdi Kayıt Olun

Ram Power Wagon Yan Görünümü:

Ram Power Wagon Yan GörünümüYan kısım incelemesine geçtiğimizde, Bilstein tarafından geliştirilen amortisörler dikkat çekiyor. Ram gibi 3 ton’a yakın bir aracı taşımak kolay değil! Profil kısmında da siyah şeritlere yer verilmiş. Dodik dediğimiz çamurluk korumaları, arazilere hevesli yapısını yansıtıyor. Ram Power’a, yaptığı işlerden dolayı takılan Goodyear Wrangler lastikleri de es geçmeyelim. Çünkü bu lastikler ile zirvelere çıkmak zor olmayacaktır.

Arkaya doğru ilerlediğimizde, kasasına yazılan bir yazı görüyoruz. Bu kısma büyük harflerle soyadı yazılmış. Buraya kadar olan kısım, düz yolları kabul etmeyen, kendinden daha büyük cisimleri çekebilme kabiliyeti olan bir araç görüntüsü veriyor.

Amerika Pazarı için Üretilmiş Toyota’nın 4×4 Pick-up’ı Tundra Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın.

Ram Power Wagon Arka Görünüm:

Ram Power Wagon Arka GörünümArka kısmında, oldukça uzaklardan fark edeceğiniz kadar büyük marka yazısını görüyoruz. Dikkatimizi çeken bir şeyde, bagaj’ın yandan da açılabildiğini farkettik. Kilit düğmesi de sağ tarafa konumlandırılmış. Bu açılma şekli ile çadıra dönüştürülebilen bir bagaj yapısı hayali kurdurdu. Belki de gerçekten öyle bir şey oluyor!

Ram’in Geniş İç Hacminde Tüm Ailenize Yer Var

Ram’in Geniş İç Hacminde Tüm Ailenize Yer VarKomuta merkezi, fazlasıyla geniş yapısı ile karşılıyor. Koltukların tamamı Vinil deri yapıda olup, ısıtma ve hafıza özellikleri barındırıyor. Gösterge paneli çok şık ve okunaklı bir yapıda. İçine yerleştirilen 7 inç’lik ekran ile hız ve bir takım değerlere bakabiliyorsunuz.

Ram İç Görünümü:

Ram İç GörünümüDireksiyon simidi bir çok Dodge modelinde gördüklerimiz ile aynı. Aracın iki cam arası o kadar geniş tutulmuş ki, kolçak kısmının mecburen büyük olmasını sağlamış. Dodge Ram’in kolçağı üstünde normal bir insan yolculuk yapabilir.

Yeni Mercedes-Benz X-Class Pick-up Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın.

Ram Power Wagon Arazi Eğitimi Almış

Ram Power Wagon Arazi Eğitimi AlmışRam’in ilk olarak aks kısımlarından geliştirilme başlatmış. Ön aksa 23 santim halka dişli koyulurken, arka aksa 29 santimlik halka dişli koyulmuş. Tekerleklere giden tork miktarını artırmak için öne 3.5 cm, arkaya 3.8 cm mil yerleştirilmiş. Dodge Ram Power’ın beynine yerleştirilen program sayesinde, nereye tırmanacağını tespit edebiliyor. Rolantisi biraz daha yükseklerde çalıştırılıp, anlık güç kayıpları önlenmiş.

Ayrıca Ram Power Wagon, patika, çakıl, kum vb. farklı yapıdaki yolları tespit ederek kendine göre ayarlamalar yapabiliyor. Yüklenen arazi yetenekleri gerçekten ilginç bir hal almaya başladı. Diğer bir güzel özelliği, tepe iniş kontrol mekanizması ile herhangi bir pedala basmanız gerekmiyor. Şanzımana entegreli vites değiştirici ile manuel moda geçip iniş hızınızı da ayrıca ayarlayabiliyorsunuz.

Ram Power Wagon Motor Ünitesi

Ram Power Wagon Motor ÜnitesiYüksek hacim motor modasının temsilcileri bildiğimiz gibi bu tarz kamyonetledir. Bu off road kaplanına 6.4 litrelik Chrysler patentli motor koyulmuş. 410 beygir güç üretebilen ünite, en ağır arazilerde güç kaybetmeden devam edebilir.

500 nm tork sağlayan ünite V8 ile birleşince ortaya patlamaya hazır bir bomba çıkıyor. 1994-2001 yıllarında arasında koyulan 8.0 litre V10 motor kadar korkutucu olmasa da, bu ünitede ziyadesiyle korku salıyor. Bu güçler tekerleklere 6 ileri şanzıman ile aktarılıyor. Arazi yeteneklerinde anlattığımız manuele geçme olayı da, BorgWarner sistemi ile gerçekleşiyor.

Off road düzenekleri yüklenerek çıkan Ram’i, arazilerin sportif canavarı ismini verdik. Son yılların modası olan bu tip araçlar, zincirleme reaksiyon ile herkese sıçrıyor. 4×4 kamyonet üreticileri, mutlaka arazilere daha yatkın araçlar çıkartıyorlar. Kötü mü oluyor? kesinlikle hayır! Şahsi fikrim dev kamyonları bu gibi kışkırtıcı kıyafetler giydirmek, daha karizma durmalarını sağlamış. Off road sporlarına yatkın olan ancak, yakıtı gözü görmeyenler için biçilmiş kaftan. Çünkü bu kadar hacimli bir motorun bu kadar ağırlıkta ortalama yakıtı 15 ile 20 litre arasında olacaktır. Zaten mantık kısmı da yakıt düşünmeyi reddeder. Peki incelediğimiz Ram Power Wagon ile arazilerde sizde off road yapmak ister miydiniz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.