Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BMW, Mercedes’ten Hiç Geri Kalır mı? İşte Yeni X5 Pick-Up!

Mercedes'in pick-up atağına cevap veren BMW, X5 Pick-up modeli ile cevap veriyor. Bu çıkışlar ile Premium sınıfların açık kasa araç tercihleri çok konuşulacak. Bakalım X5'in Pick-up versiyonu nasıl bir değişime maruz kalmış.
BMW, Mercedes’ten Hiç Geri Kalır mı? İşte Yeni X5 Pick-Up!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyada lüks segmentlerin birer birer açık kasa araçlara kaydığını görüyoruz. Çok amaçlı araçlar olan “Pick-Up”lar “Premium” sınıflarında dikkatini çekmiş. Son zamanlarda karşımıza sıklıkla çıkan bu model furyasına BMW’de katılıyor diyebiliriz. Rain Prisk firmasını duyduysak eğer araçlar üzerinde neler yaptıklarını da görmüşüzdür. Konsept model çizimlerin duayeni olan Rain Prisk, birçok spor otomobili ve SUV’ları akıl dışı şekillere sokması ile ünlü. Porsche 918, Aston Martin, Tesla, Dodge, Lamborghini gibi hızlı ve lüks araçları kendi tarzında da yaptığı olmuştur. Rain Prisk’in kalemine değen araçlar dünyada eşi benzeri olmayan modellere dönüşüyor. En son olarak yaptığı araçlardan olan ve içeriklerimizde bulunan Akıllara Zarar Yeni Mercedes-Benz X-Class Pickupın ne denli harika bir araç olduğunu görmüştük.

Mercedes’in süper Pick-up’ı ayrıca Facebook sayfamızda paylaşım rekoru kırmıştır. İşte bu paylaşım:

Şimdi Rain Prisk’in BMW’nin 4×4 SUV modelini nasıl değiştirmiş bakalım.

X5 Pick-up’ın X5 SUV’dan Tek Farkı Arka Tarafının Açık Olması

fütüristik bir çalışma

GCM Yatırım Banner

Yukarıda da dediğimiz gibi ulaşılması zor markaların pick-up projelerine girişi oldukça şaşırtıcı oluyor. Firmalar ne kadar gizli tutsa da bir şekilde niyetleri ne yönde anlaşılabiliyor. Mercedes’in X-Class ile yaptığı ilk adım, diğer üreticilere de sıçramış. Geçen aylarda basına sızan, Volvo’nun da böyle bir proje hazırlığında olduğunu söyleye biliriz. Volvo, XC90 modelini beklemediğimiz bir anda 4×4 Pick-up haline sokabilir. Almanlar tarafından gelen bu atağa BMW’de cevap vererek, X5’in pick-up modelini çıkarma hazırlığında olduğunu duyduk. BMW de bu yenilikçi tarzıyla farklı sınıflarda boy göstereceğe benziyor.

Baktığımız zaman göz dolduran, kalp atışlarını hızlandıran bir yapıya bürünüyorlar. Ezeli rekabetin net bir şekilde bitmediği ve bitmeyeceğini de artık tamamen anlamış olduk. Piyasaya çıkış konularının her hangi bir resmiyete dayanmadığını ayrıca sizlere söylemek isteriz. Ancak Mercedes ve BMW’nin fütüristik çalışmalarını da görmüş olduk. X-Class serisi eğer çıkış yaparsa, işte o zaman ardı arkası kesilmeyen üretimlere şahit olacağız. Lüks pick-up yarışına ardından gelecek olan Audi ve Jaguar gibi markaların girişiyle de asıl savaş başlayacaktır. Özellikle lüks pick-up üretiminde Toyota ve Dodge gibi firmaların olduğunu düşünürsek, onlara yapılmış bir hamle olduğu aklımıza geliyor. SUV’dan çevrilme tasarımlarının çok kolay olmadığını söyleye biliriz ancak, olağan modellerin üzerinde değişiklik yapması biraz daha kolay olacaktır. Tabi ki sadece arka kısmı kesip biçme işlemleri ile olmadığını biliyoruz. Hayalimizde canlandırdığımız gibi yarım çıkan bir X5 olmayacaktır.

Ford’un Güçlü Pick-up’ı F-150 Modeli SVT Raptor Versiyonu Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın.

 Mercedes X-Class’ın Tek Rakibi Şimdilik BMW X5 Pick-up

mercedes x-classMercedes ve BMW bu pick-up’larını hayata geçirirse “Transformers” film serilerinde kesinlikle rol verilecektir. Hatırlarsak, BMW’nin “M” patronu Dr. Kay Segler’ın bir defalığa mahsus olarak çıkardığı M3 modelinin pick-up’nı görmüştük. Seri üretimi söz konusu olmayıp, sadece show amaçlı çıkmıştı. Yapımı bittikten sonra da Nurburgring pistinde 300 km/h sürat yaparak “Dünyanın en hızlı pick-up’ı” ismini almıştı. Şunu da eklemek isterim ki BMW, X5 Pick-up modeline “M5” motorunu taktığı takdirde, bu sefer “seri üretim en hızlı pick-up” ismini alabilirler. Diğer açıdan baktığımız zaman da üzerine takılacak devasal tekerleklerle “Canavar kamyon” sınıfına girebilecektir.

Son zamanlarda BMW firmasının elektrikli motor üniteleri üzerinde ne kadar yoğunlaştıklarını düşünsek de, piyasa takibini de bırakmamışlar. Bakalım ilerleyen zamanlarda bizleri neler bekliyor olacak. Tahminlerimize göre amiral firmalar sırayla bu projelere girerse, 2020 yılı premium açık kasa araçların patlama yılı olabilir. Peki BMW’nin X5 Pick-up versiyonu sizinde hoşunuza gitti mi?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.