Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2018 Yeni Dodge Challenger SRT Demon: Drag Pistlerinin En Güçlü Arabası

Amerikan kası arabalarının temsilcisi Dodge, SRT Serilerinin ve drag yarışlarının en güçlü savaşçısını duyurdu. SRT Demon adını verdiği son seri Challenger, inanması zor özellikler ile üretim planı yapılmış. İşte karşınızda 2018 Yeni Dodge Challenger SRT Demon!
2018 Yeni Dodge Challenger SRT Demon: Drag Pistlerinin En Güçlü Arabası
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dodge Challenger, ilk başta Chrysler bünyesinde üretime alınan bir modeldir. 1958 yılında bantlara alınan Challenger, günümüze kadar üretimi devam etmiştir. Dodge modeli, geçmişin sportif izleri ve havalı sürüşlerin tek adresi olmuştur. Dodge’nin son bir senelik projelerine baktığımızda, uçuk fikirlerin otomobillere ne derece yansıtıldığını anlıyoruz. Amerikan firması kısa bir süre önce tanıtımını yaptığı ve asfaltların SolarStrastos‘u sayılan Viper ACR Serisini tanıtmıştı.

Dodge’yi çizgisini bozmadan üretim yapabilen nadir firmalar arasına koyabiliriz. Amerikan kası Dodge’yi şimdilerde daha farklı bir projesi ile karşılaşıyoruz. Bu projesi “efsane” niteliği taşıyan ve sadece belirli kişilerin garajında olabilecek bir seriye dayanmaktadır. Serinin en farklısı ve güçlü bir erkek imajı çizmenizi sağlayacak maço araçlar içerisinde bulanan SRT HellCat’den sonra, SRT Demon’nun boyut atlattıracağını görebilirisiniz.

Bakalım fabrikasyon yapımı en güçlü Dodge nasılmış:

Demon SRT Serilerinin En Özeli Oluyor

Demon SRT Serilerinin En Özeli OluyorDodge’nin 2017 Challenger GT AWD Serisinin çıkışından sonra ikinci atağı Demon, muhtemelen bağımlılık yapacaktır. Amerikan firması bu aracın özel olabilmesi için normallerinden farklı özelliklerde üretime alacağını bildirdi. İnsanlara “sınırlı” kelimesini söylediğiniz zaman, çıkan o ürün üstünde nasıl bir kıymet duygusu oluşturduğunu hepimiz bilmekteyiz.

D0dge’de Demon‘un sadece 1 sene üretimde kalacağını söyledi. Bu demek oluyor ki Demon özel kişilerin garajlarını şenlendirecek.

GCM Yatırım Banner

Demon’un 1 Sene İçerisinde Belli Bir Sayıda Üretimi Yapılacak

Demon'un 1 Sene İçerisinde Belli Bir Sayıda Üretimi YapılacakDemon’un 1 sene üretileceğinin haberinden sonra bir de kaç adet üretileceği bilgisi verildi. Gelen açıklamalarda bu serinin yalnızca 3000 adet ile sınırlandırılacağı söylendi. İlgiyi bir anda üzerine çeken Dodge, ekstra olarak Kanada için +300 adet daha üretecekmiş.

Demek ki Demon’u sınırlı sayıda üretilen BMW M6‘nın yanına koyabiliriz.

Demon’un Tanıtımını Ünlü Aktör Tarafından Yapıldı

Demon'un Tanıtımını Ünlü Aktör TanıttıBu özel aracın tanıtımı da özel bir insana verilmiş. Vin Diesel‘i Hızlı ve Öfkeli film serilerinde, özellikle Dodge Challenger Serisi kullanırken görürüz. Serinin son filmi olan Hızlı ve Öfkeli 8‘de de Vin Diesel’i Dodge ile göreceksiniz.

Dodge SRT Demon’un Her Bir Parçası Özel İmal Edilmiş

Dodge SRT Demon'un Her Bir Parçası Özel İmal EdilmişDemon‘un motor bilgilerine geçmeden önce, daha öncesinde üzerine entegre edilen özel parçalardan bahsetmek istiyorum. Bu parçalara takılan lastiklerle başlayabiliriz. Demon’a 315/40/R18 Nitto NT5R boyutlarında, sürtünmeyi optimum seviyede tutan radial lastikler uygun görülmüş.

Bu lastikleri de genelde nefes kesen drag yarışlarına katılan araçlar üzerinde görmekteyiz. Ayrıca Demon, bu lastikler sayesinde, kalkış sırasında burnunu oldukça fazla havalandırabiliyormuş. Gelen duyumlara göre burun kaldırışı Guinness Rekorlar Kitabına adını yazdırmış.

Yeni Demon’a Farklı Bir Üretim Stratejisi Geliştirilmiş

Yeni Demon'a Farklı Bir Üretim Stratejisi GeliştirilmişBu aracın hangi amaç için üretildiğini iyi kötü anlayabilmişsinizdir. Demon Serisi altında yatan kurgu hız, güç ve yarış! Dodge kaputunun altındaki gücü daha da verimli kullanmak adına ve aracın hafifletilerek daha yüksek hızlara çıkması için iç yapısında bazı unsurlar eksik üretilmiş.

Dodge SRT Demon‘u şoför koltuğu hariç olmak üzere diğer koltukları almak zorunda değilsiniz! Yolcu ve arka yolcu koltuklarını sipariş detaylarında istemezsenizde olabiliyormuş!

Drag Yarışlarında Daha İyi Yol Tutuş Adına Özel Ekipmanlar Eklenmiş

Drag Yarışlarında Daha İyi Yol Tutuş Adına Özel Ekipmanlar EklenmişSüper spor arabalarda sıklıkla rastladığımız ve aracın yol tutuşu ile dengesi arasında yapılan, özel işlemler vardır. Bu özel işlemlere standart süspansiyonların değişimi ile başlanır. Demon’un ağırlık dengesini en üst seviyede dağıtmak için Billstein amortisörleri koyulmuş. Billstein, 140 yıl öncesine dayanan Alman bir firmadır.

Dodge Viper Hakkında Saklı Kalmış 14 Gerçek için Tıklayın.

Yapılan detaylı işlemlerden sonra Demon, Hellcat Serisinden %25-35 arası daha yumuşak, yürüyen sisteme sahip olmuş. Gerçekten bu aracın nasıl bir his olduğunu merak etmemek elde olmuyor.

Hellcat Serilerine Göre İç Mekana Farklı Özellikler Verilmiş

Hellcat Serilerine Göre İç Mekana Farklı Özellikler VerilmişDemon’un iç yapısında koltuklar dışında bilgi ekranı ve ekstra koyulan düğmeler olduğunu görüyoruz. Dokunmatik bilgi ekranı Demon’a özel yazılımla üretilmiş. Eskisine göre şekil aynı, içerik farklı! Aracın bazı motor ve diğer aksam özelliklerini aktive edebilmek için düğmeler yerleştirilmiş.

Ekstra koyulan düğmelerin içeriğinde; alçak sürüş modu Eco ve motoruna benzin dışı farklı karışımların manuel olarak gönderimini sağlayan buton yerleştirilmiş.

Demon’u Satın Aldığınızda Özel Bir Sandıkla Geliyor

Demon'u Satın Aldığınızda Özel Bir Sandıkla GeliyorDediğimiz gibi Demon Serisi tamamen kişiye özel yapılıyor. Olayı daha da özel kılabilmek adına “Demon Box” adında isme özel aksesuar ve modifiye tabanlı ürünler ile geliyor. Bu kutu içerisindekiler sırayla; Motor kalibrasyon yazılımı, Konik performans hava filtresi, çıkartmalar, farklı anahtar modülü, hidrolik kriko, hava basınç aygıtı, uzatmalı tork anahtarı, şarjlı vidalama aleti, çamurluk dodikleri ve yardım çantası ile gelmektedir.

Demon’un Motoru Standartları Aşıyor

Demon'un Motoru Standartları AşıyorDodge, SRT Hellcat Serilerinde kullandığı 6.1 Hemi V8‘i biraz daha geliştirmiş ve yeni donanımlı 6.2 Litre V8 Hemi ünitesini yerleştirmiş. Nitro ve benzeri karışım yakıtlarını kaldırabilecek şekilde imalatı gerçekleştirilmiş.

Google’da En Fazla Araması Yapılan 10 Araba Markası için Tıklayın.

Motorunu dayanıklı ve uzun vadeli olabilmesi için 90‘dan fazla parça değişimlerine gidilmiş. 6.1’lere verilen 425 gücü katlanarak 840 beygire yükseltilmiş. Şimdi bu araç içerisinde, üstünüze gelen kuvvetleri hesaplayabilirsiniz! Çünkü Demon 1044 nm tork üretebiliyor.

Performansı ve Son Süratleri İnanılmaz

Performansı ve Son Süratleri İnanılmazDemon, kaputun altında gücü çok iyi kullanarak tam “2.3 saniye” de 100 kilometre hıza çıkabiliyor. Bu rakamın karşılığı olarak dünyanın en güçlü ve hızlı arabası Bugatti Chiron‘un yanından gidebilirsiniz demek! Drag yarışlarının yeni kralı, 400 metre mesafeyi 9.65 saniyede kalkıp, 225 km/h süratine çıkabiliyor. Demon’un maksimum hız limiti ise 270 km/h olarak belirlenmiş.

Dodge Challenger SRT Demon’un Videosunu Buradan İzleyebilirsiniz:

Dodge’nin tarifi zor serisi Demon, asfaltlara fazlaca ısı bırakacak gibi duruyor. Zaten, yıllara meydan okuyan Dodge hakkındaki gerçekleri okuduğunuz zaman kalitesi ve duruşuyla bir idol olduğunu göreceksiniz. Dodge, Amerikan halkının “sade ve güç” tarzını temsil eden en iyi otomobil üreticisidir demek yanlış olmaz. Dodge firmasının en vazgeçilmez yönüde, standart araçları muhteşem donanımlar ekleyerek, son halinide standartmış gibi sunabilmesidir.

Örnek verecek olursak; 4×4 Ram Pick-up‘lar en ünlü kamyonlardan biri kabul edilmiştir. 2017 yılı içerisinde gösterime sunduğu Ram Power Wagon‘u incelediğinizde demek istediğimizi açıkça anlayacaksınız. Son olarak tanıttığı Demon ile “araba böyle yapılır” mesajını vermiş oldu. Dodge SRT Demon, üreticisinin de dediği gibi özel ötesi inşa edilmiş. Güç serilerinin temsili olarak SRT ismini vermiş olsa da, Demon ile birlikte bu isme “beygir savaşçısı” eki getirilebilir. Peki sizin 2018 Yeni Dodge SRT Demon hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.