Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2017 Yeni Cadillac Escala ile Amiral Kavramı Değişiyor

En prestijli araçları yapmakla ünlü olan Cadillac, şimdi de 2017 Yeni Escala ile kavram değiştirmeye geliyor. Escala'da kullanılan grafikler ve donanımlar şaşılacak derecede! Şimdi, bu güzel otomobilin detaylarına hep beraber bakalım.
2017 Yeni Cadillac Escala ile Amiral Kavramı Değişiyor
HABER GİRİŞ

Dünyada ismini duyduğumuz zaman sağlamlık kelimesinin çok vurgulandığı markalar vardır. Cadillac otomobilleri de bu vurgunun temsilcilerindendir. Amerika’nın en prestijli markası, bu ünvanına 1902 yılında almış. Diğer bir güçlü marka olan Ford’un sahibi Henry Ford tarafından bizzat kurulan otomobil üreticisidir. Bugünlere gelmesi de, sadece tek silindirli ilk ürettiği otomobilinin sayesindedir. Son zamanlarda tanıtımlarını yaptığı Eldorado ve CT8 modellerinin yanına şimdi de “Escala” ile amiral gemi kavramını kendine çevirmeye geliyor.

Escala’nın tasarımı Cadillac’ın SUV modeli “Escalade”den gelmektedir. Yanı bir SUV’un sadece daha yere yakın halini görüyoruz. Cadillac, Escala’yı tamamen rekabet savaşlarını sonlandırmak amaçlı çıkartıyor ve Amiral geminin rotası Almanya’ya doğru kayıyor. Mercedes S ve Bmw 7 serisi modellerine göre boyut ve donanımlar konusunda bir basamak öne çıkabilir.

Cadillac bu araç için oldukça iyi hazırlanmış ve rakiplerinin ne yaptığı değil neler yapmadığıyla ilgilenmiş. Kışkırtıcı ön ve arka tasarımı, iç karoserinin konfordan öte dizayn edilmesi Cadillac Escala’nın sınıfını “Amiral Gemi Plus” segmentine çıkartıyor. Firma için bu araba, bizce asansör görevinde olacaktır.

İsterseniz Amirallerin savaşında Escala hangi silahlar ile giriş yapmış bakalım:

Escala’nın Dış Tasarımı Rakiplerini Kışkırtmaya Yeter

Escala'nın Dış Tasarımı Rakiplerini Kışkırtmaya YeterSon otomobil tasarımlarının bizlere attığı bakışlar birbirine çok benzemeye başlamıştı. Üreticiler “Kızgın Bakış” tasarımlarını benimsemeleri, ayırt edilmeyi zorlaştırıyordu.

GCM Yatırım Banner

Cadillac, kızgın bakış devrini güncellemiş, yanına birde “Umursamaz” tavrını eklemiş. Cadillac geçmişten gelen arka kısmında kuyruk modasında kalmayarak, sofistike üretimlere geçmiş.

Tamiri En Pahalı Olan 10 Lüks Araba Modelleri için Tıklayın.

Yeni Escala Yan Görünümü:

Yeni Escala Yan GörünümüEscala’nın ben buradayım duruşunda, ön farların ince tasarımını bir Led teknolojili ışık grubu tamamlıyor. Bu Led’ler ayrıca sinyal olarak da kullanılıyor. Sade tasarlanmış ön panjurun üstüne ve dikine yerleştirilmiş Led farların çerçevelerinin krom ile kaplanması oldukça şık duruş sergilemiş. Aracın yan duruşundan ve boyutundan dolayı neden “Amiral Plus” dediğimizi biraz daha iyi anlayacaksınız.

Escala gerçekten çok büyük! Escala’nın uzunluğu 5.4 metre. Büyüklüğüne aşina olduğumuz Mercedes S serisinin long versiyonu 5.5 metre dir. Yani Escala ufak farkla daha kısa.

Escala, sanki hiç bir parça kullanmadan bir kalıba tekerlek ve kapı monte edilmiş gibi duruyor. Profil kısmında da fırçalanmış alüminyum şeritler arka kısmına kadar uzanıyor.

Rap Yıldızlarının Favorisi En Lüks 10 Araba Markası için Tıklayın.

Yeni Escala Arka Görünümü:

Yeni Escala Arka GörünümüArka kısmında en can alıcı nokta, çamurluklara kadar uzanan stop grubu. Alüminyum şerit bu kısımda da kesilmeden bagaj ve stop farların etrafını daha zengin göstermiş. Burada ne kadar bakmış olsak da gerçek hayatta gördüğümüzde, inanması zor bir araba olduğunu anlayacağız. Cadillac’ın bize anlatmaya çalıştığı, “madem çok para veriyorsunuz en iyi arabaya binin” diyor.

Bu sınıfın tipik alıcıları bu saatten sonra nasıl bir duyguya kapılırlar bilemeyiz! Beyinlere kazınmış belli başlı modellerin tahtını sallamak kolay bir iş değil. Her ülke çıkardığı otomobillerinin farklı noktalarına, mesela Mercedes konfora, Bmw motora yaparken Cadillac, bu kavramların toplamını tek noktaya toplamak istemesi ile Escala’yı oluşturmuş.

2018 Yeni Subaru Viziv-7 Concept için Tıklayın.

Yeni Cadillac Escala İç Kabini

Yeni Cadillac Escala İç KabiniDışındaki sade ama gösterişli yapısı iç dünyasına da yansıtılmış. İç mimarının dediği gibi”Escala basit, işlevsel ve rafine edilemez” sözü ile benimsenen yapının hangi noktaya odaklı yapıldığını anlıyoruz. Escala’nın iç kabininde de OLED ekranlara yer verilmiş. Alüminyum, aracın bu kısmında da kullanılarak kalite seviyesi yükseltilmiş.

2017 Mercedes-Maybach S650 Cabriolet Modeli için Tıklayın.

Yeni Escala Koltuk Yapısı:

Yeni Escala Koltuk YapısıKoltukları, insan vücudunu en iyi sarma ve en iyi konfor olacak biçimlerde üretilmiş. İç kısımda paneller ve bazı malzemeler Amerikan cevizinden imal edilmiş.En kaliteli ceviz ağaçları seçilerek, günler süren sıkıştırma ve parlatma işlemlerinden sonra Escala’ya montajları yapılmış.

Dikkat çeken bir şeyde Cadillac’ın iç yapısı, yine rakibi olan Audi A8’in iç kabininin tasarım anlayışından, birazda olsa aldığını görüyoruz. Özellikle orta kolçak kısmından öne doğru uzanan yerleşimi benzerlik gösteriyor. Cadillac bu otomobilinde kullanacağı bazı öğeleri, CT-6 modelinde kullanılanlarla aynı olması bekleniyor.

Yeni Escala Arka Yolcu Bölümü:

Yeni Escala Arka Yolcu BölümüSes sistemi 34 farklı noktaya konumlandırılmış ve CT-6 ‘da kullanılan Bose ses ve audio sistemi donanımlara eklenmiş. Bunların dışında CT-6 modelinden alınması beklenen geliştirilmiş aktif body kontrol sistemi gelebilir. Aktif kasis sistemi diye de geçen sistemi ilk olarak Mercedes bulmuş ve S serisinde kullanmıştı. Escala’nın arka yolcular için oturma pozisyonlarını, iki kişilik olacak şekilde yapılmış.

Yolcuların konforlarına odaklı yapılan çalışmalarda, aracın bir çok noktasını kontrol edebilecekleri OLED dokunmatik ekran bu kısımda da mevcut. Tavanı da güçlendirilmiş camdan imal edilmesi ile iç konforunu gökyüzü seyriyle tamamlıyor.

Cadillac Hakkında Bilmeyen 15 Özellik Yazımızı Okumak için Tıklayın.

Escala İçin Geliştirilmiş Motor Ünitesi Geliyor

Escala İçin Geliştirilmiş Motor Ünitesi Geliyorİlk başta motor konusunu hakkında açıklama yapmayan Cadillac, CT-6 ünitelerinden birini revize ederek daha güçlü ünite çıkaracağı zannedildi. 3.0 litre çift turbolu 400 beygirlik CT-6 motoru en iyi seçenek duruyordu. Ancak, General Motors’un

Escala’nin motor ve vitesini tamamen kendi bünyelerinde, kendi mühendisleri tarafından geliştirilen, 4.2 litrelik V8 ünitenin kaputunun altında görev alacağı söylediler. Teknik bilgi detayları verilmese de tahmin edilen 600 beygire yakın olacağıdır. Aktarımsa, CT-6’da kullanılan 8 ileri otomatik şanzıman olabileceği yönünde.

İlginizi çekebilir: Hırsızların Gözdesi 10 Lüks Araba Markası

Escala, Amiral Gemi segmentine oldukça sesli giriş yaptı. Bir anda bütün ilgileri kendine çevirmeyi başardı. Üretildiği klasman oldukça zor olsa da bence başarmış gözüküyor. Cadillac, gen yapısının kodlarını Escala’ya çok iyi aktarmış. Mercedes S, Audi A8, Bmw 7 serisi ve Lexus LS serilerinin dünya hakimiyetlerine meydan okuyan bir model daha katılarak, GM bünyesinde üretilen otomobillerin hazır olduğunu anlattılar. Peki 2017 Yeni Cadillac Escala, sizce lüks grubun lideri olabilir mi?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.