Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2018 Yeni Subaru Viziv-7 Concept ile Japonlar Artık Büyüyor

Sağlamlık ve denge ustası Subaru, 2018 Yeni Viziv-7 Concept SUV modelini tanıttı. Artık boyutları ile meydan okuyacak olan Subaru, Viziv-7 için çok farklı hazırlanmış. Bakalım Subaru'nun en büyük aracı nasılmış?
2018 Yeni Subaru Viziv-7 Concept ile Japonlar Artık Büyüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2018 yılının şimdiden çok renkli geçeceğini söyleyebilirim. Gelecek sene yollara çıkacak modellerin şimdiden tanıtımları yapıldı ve nasıl, ne şekillerde olacakları büyük ölçüde belli oldu. Bu gösterime katılan bir marka da Subaru oldu. Çıkarttığı oldukça yetenekli SUV modellerinin yanına boyutları büyümüş bir SUV 4X4 model ekliyor. Viziv adını verdikleri SUV model, diğerlerine nazaran daha fazla kullanım alanları ile geliyor. En büyük özelliklerinden biri de 7 kişinin seyahat edebilmesidir.

Minyon tip araç üretimi düşüncesini kıran Subaru, Tribeca modelinden daha büyük bir araç üretimi başlangıcını yapmış oluyor. Bu konsept SUV modeli ile gelecekte ki Subaru modelleri hakkında da ufak çıtlatmalar yapıyor. Bu araçla ile Subaru markası içerisinde en rahat yolculuklar yapılabilecek. Hedefleri bu sefer büyük tutan Japon temsilcisinin, rekabet alanı da genişlemiş oluyor. Az ve net ürünler çıkartan Subaru, bünyesinde ki tüm kalite unsurlarını bu araç için kullanacağına kesin gözüyle bakılıyor. Temelleri sağlamlık üzerine kurulu Subaru’nun, yeni Viziv Konsept ile yoluna daha büyük bir şekilde ilerleyecektir.

Bakalım Vızıv Konsept ne gibi özellikler ile çıkıyor:

Subaru Viziv-7 Concept Oldukça Asi Bir Duruş Sergiliyor

Subaru Vızıv 7 Concept Oldukça Asi Bir Duruş SergiliyorLos Angeles Otomobil Fuarı’nda gösterilen Viziv 7, oldukça prestijli bir duruş aktarıyor. Büyük yapısı ilk olarak ön kısımdan kendini belli ediyor. Subaru, Japon stilinden ayrılıp daha çok Amerikan şekillerine yönlenmiş. Matrix Led teknolojili farları fazlasıyla insanı kendisine çekiyor. Normal araçların iki katı büyüklüğünde ki ızgarası Viziv 7’nin, Cadillac Escalade’ye büyük göndermelerde bulunduğunu anlıyoruz.

Açıkçası bu kadar büyük bir arabada Subaru amblemi görmek şaşırtmadı diyemeyiz! Konsept bir araba olduğu için bazı parçalarını resimlerde gösterildiği gibi olmayacağını düşünüyoruz. Özellikle sis farı bölgesinin daha sade ve abartısız şekil olacağı düşüncesindeyiz. “Keşke çıkan versiyonunda da şu olsa!” diyeceğimiz, ızgaradan farların arasına giden turkuaz aydınlatmalı krom şerittir.

GCM Yatırım Banner

2018 Model Lincoln Navigator Concept Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın.

Subaru Viziv-7 Yan Görünümü:

Subaru Vızıv 7 Yan GörünümüProfilinde 5 metreden fazla olan kasa yapısını görüyoruz. Subaru’nun Forester ve XV modellerinden sonra Viziv fazla “large” geldi. Viziv’in bizde bıraktığı izlenim, “ne asfaltta ne arazide bu SUV devrilmez” düşüncesi aşıladı. Lastikler konusunda tam bir bilgi sahibi olmasak da, 20 inç büyüklükten aşağı olmayacaktır. Çamurlukları üzerinde duran mavi park lambaları da çıkış modelinde iptal edilmediği sürece, özellikle geceleri ışıltılı bir 4X4 SUV olacaktır.

Subaru Viziv-7 Arka Görünümü:

Subaru Vızıv Arka GörünümüSubaru Viziv-7 Concept’in arka duşundan lüks 4×4 SUV olduğu daha çok belli oluyor. Land Rover, son çıkardığı Range Rover Velar modeli ile büyükten küçüğe sıralamaya giderken, Subaru ise küçükten büyüğe bir sıralama ile model çıkartmış oluyor. Arka stop far grubunu gördükten sonra kesin bir kanı olarak, ileride çıkacak Subaru modellerinin temel resmini veriyorlar diyoruz. Yine 2018 yılında çıkması planlanan Subaru Impreza WRX STİ Konsept modelini gördüğünüz zaman, ne demek isteyeceğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Mercedes-Benz’in Yeni Nesil Elektrikli SUV Modeli Generation EQ için Tıklayın.

Subaru Viziv-7 Concept İç Karoseri

Subaru Vızıv 7 Concept İç KaroseriKonsept modelde sunduklarını 2018 yılında çıkış versiyonunda sundukları takdirde, Viziv-7’nin yaşam alanı fazla bilgisayarlı olabilir. Gösterge paneli ile başlayan çift TFT ekranlar, yolcu kısmına doğru kesintisiz bilgi ekranlarına dönüşüyor.

Aracın tüm kontrol düğmeleri dokunmatik ekranda toplanmış. Aracın dış tarafında hakim olan turkuaz rengin içeride de kullanıldığını görüyoruz. Gaz ve fren pedallarına verilen değişik duruş tarzı iç yapısı ile uyumlu olmuş.

Subaru Viziv-7 için Hibrid Motor Gelebilir

Subaru Vızıv 7 için Hibrid Motor GelebilirDünyada çok hızlı bir şekilde yayılan elektrikli üniteler bir çok arabada görev almaya başladı. Arabası olmayan ülkeler bile mesela Polonya, Varsovia Concept Car adında tamamı elektrikli araba üretimine girdi. Elektrikli üniteler daha çok yeni ve halen geliştirilen bir teknolojidir. Subaru yetkililerinin tam belli olmayan açıklamalarının arasından çıkardığımız sonuç, Viziv-7 modeline iki adet elektrikli motor düşündükleri.

Subaru Viziv-7 Motor Ünitesi:

Subaru Vızıv Motor ÜnitesiKaputun altına da 2.5 litre ile 3.5 litre arasında Boxer motor ünitesi olabilir. Buradan sonra bu motorların güçleri ne olabilir diye tahmin etmek zorundayız. Benim tahminime göre toplamda tüm motorlardan 300+ beygir sağlanacağı kanısındayım. Subaru’nun CrossTrek yani XV modelinde kullandığı Hibrid motorunu, simetrik AWD sistemi ile optimum verim alınacak şekilde geliştirilmişti. Lineartronic sistemi altında yapılan bu üniteler, tamamen yakıt tasarrufu düşüncesi ile araçlara yerleştirilmiş.

Yeni Toyota Tundra Pick-up Modeli Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın.

Subaru Viziv’in Fiyatı

Subaru Vızıv’ın FiyatıViziv-7 Concept aracının ne zaman çıkacağından çok, ne kadar fiyatla satışı yapılacak daha çok merak ediliyor. Bu arabanın boyut olarak ve aynı sınıfta rakip araçların fiyatları hangi aralıklarda olduğuna baktığımızda, yakın bir sonuca varabiliriz. Rakip olarak kafamda düşündüğüm marka, vatandaşı Toyota oluyor. Toyota’nın, Subaru Viziv’a uyarlayacağımız modeli Land Cruiser Prado dur. Prado’nun fiyatı da 155 bin € dur. Ortalama olarak bizim Viziv-7 için söyleyeceğimiz rakam, 400 bin ile 500 bin TL arası fiyatlarda satışı yapılabileceğidir.

Viziv-7 Concept daha çıkış sürecinde olan bir SUV olduğu için, kısıtlı bilgiler ile sunmaya çalıştık. Daha çıkmamış olsa bile kafamızda genel şekli hakkında fikir oluşturmuş olduk. Yapısının büyük boyutlarda olduğu ve sağlam bir şasi üzerine yapıldığını biliyoruz. Bilmediğimiz, donanım ve güvenlik paketlerinin içerisinde neler olduğudur.

Tahmin edilmesi daha kolay olan motor ünitesinin, nasıl olabileceğini söyledik. Subaru’nun 2018 yılı için hazırladığı Viziv-7, markasının en büyük modeli oluyor. Japon temsilci gayet akıllıca bir hareket yaptı ve 4X4 SUV deneyimlerini daha büyük bir araca aktarmış oldu. Subaru severlerin 2017 yılını sabırsızlıkla bekleyecekleri yıl olacak gibi gözüküyor. Peki, Subaru Viziv-7 hakkında sizin yorumlarınız neler olurdu?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın