Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Polonya’nın Sınırları Zorlayan Arabası: “Varsovia Concept Car”

Sizleri, belki de adını ilk defa duyduğunuz Varsovia ile tanıştırmak istiyoruz. Elektrikli otomobil sektörüne, agresif bir giriş yapıyor ve harika bir konsept araba ile bizleri selamlıyor. İşte Varsovia Concept Car hakkında detaylar;
Polonya’nın Sınırları Zorlayan Arabası: “Varsovia Concept Car”
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ülkeler, otomotiv dünyasındaki büyük gelişimler karşısında sonu olmayan yarışlara girdiler. Sürekli konsept çizimler yaparak, gerçek hayata geçirmek için çaba gösteriyorlar. Elektrikli otomobillerin yükselen teknolojisi, hayatımıza dahil oldukça daha iyi anlaşılıyor. Şu an dünyada olan durum, araba sektöründe devridaim günlerinin başladığı, benzinli motor ünitelerinin elektrik motorlar ile yer değiştirmesidir.

Günün birinde her birimizin garajlarında park edilmiş süper elektrikli arabalar olacaktır. Özgün tasarımlı fütüristik grafikler, doruk noktasına çıkmak üzere. Elektrikli otomobil dünyasına merhaba diyen Varsovia, Polonya’nın araba üreten ülkeler arasında yerini almasını sağlıyor. Araba yakıtlarının değişim aşamasında üretim yapacak olması, yoğunlaşması gereken alan, bir tek elektrikli arabalar oluyor. Doğru ve kararlı çalışmalar sonunda Varsovia, elektrikli arabalarının bütün versiyonlarını yapabilir. Her alanda üretim yapması satışlarına ve prestijine katkı sağlayacaktır.

Bakalım Varsovia Concept Car ne gibi yeniliklerle geliyor:

Varsovia Concept Car’ın Tasarımı Nasıl?

Varsovia Concept Car'ın Tasarımı Nasıl?Varşova, Polonya’nın başkenti olmasının yanı sıra Varsovia Motor Company adındaki şirketin de ilk arabası. Şirket, kendini minimalist akıma kaptırmış diyebiliriz. Önden bakıldığı zaman, sadece ızgaradan ibaret olduğunu düşünebiliriz. Şirket, aracın karoser yapısını oldukça hafif ve kaliteli malzemelerden üretmiştir. Desenli gövde yapısı, son haliyle gerçeğe daha yakın. Lüks kelimesine katkı yaparak benzersiz bir yaklaşım sergileyen şirket, insanların bu aracı ofis gibi kullanabilecekleri tarzda tasarladı.

Arabanın arka tarafında ise yolcuların rahatlığı adına ön yolcu koltuğunu kaldırılmış. Kaldırsalar da mutlaka birisi o koltuğu geri getirmek için gömme sistemli yuva yaptıracaktır zaten! Dış tasarımın Rolls Royce 103EX kadar ilginç olmadığını söyleyebilirim. Kalıp şeklinde gözükse de şekil itibari ile günümüzdeki en pahalı arabalar listesinde yerini alabilecek gibi duruyor.

GCM Yatırım Banner

Ciddi yatırım ürünleri olan bu arabaların çıkış günleri yaklaştıkça heyecanımız çoğalıyor. Varsovia Motors Company, “Müşterilerimiz Bizden Ne İstiyorsa Yapılması Mecburidir” sözüyle kişiye özel tasarımlar yapmaya devam ediyor. Mesela siz bu arabayı zırhlı bir donanımla satın almak isteyebilirsiniz.

Varsovia Concept Car Teknoloji Paketleri Ofis Kurmak için Yeterli

Varsovia Concept Car Teknoloji Paketleri Ofis Kurmak için YeterliArabada mobil ve tüm cihazlarla uyumlu dahili bir bilgisayar entegre edilmiş. Arkada tarafta, kişiye özel ekipmanlar sunularak, klavye ve mouse gibi bilgisayar yönetim elemanları da mevcut. Gerçekleşirse en ilgincime giden özelliği, tavandan ve yanlardan çıkabilen şeffaf ekranlardır. Büyük ihtimal ile beynimde canlandırdığım, panoramik tavan bir anda TV ve bilgi ekranına dönüşecek. Bu kadar uçuk fikirleri, tasarıma dökmek zor olsa gerek.

Koltuklar; ısıtmalı, soğutmalı ve isteğe göre ayarlanabilir şekilde tasarlanmış. Ayrıca koltukları akıl dışı tasarlanarak, her bir koltukta oturan insanların vücut ağırlıklarına göre tepkiler veriyor.

Bir araba, insanların duygularını anlayabilir mi? Varsovia Concept Car, size gerçek gelmese de anlıyor. Sensörlerle çevrelenmiş bu araba, kameralar ile bütünleşerek aydınlatma ve müziğin şiddetini, tarzına göre seçebiliyor. Açıkça bu donanımlar düşünce yetimi geliştirdi. Sedan olarak karşıma çıkan bu arabaya, bu kadar teknolojik unsurları yerleştirmek de mühendislik isteyen bir şeydir.

İnsan hayatını kolaylaştırmak adına yapılan projeleri, otomotiv dünyasından takip edebilirsiniz. İnsan sağlığına önemi vurgulamak adına plastik parçalardan sakınılmış otomobilin kumaş yapısı, tozu ve kiri barındırmama özelliğine sahip.

Varsovia Nasıl Bir Motor Teknolojisi Kullanacak?

Varsovia Nasıl Bir Motor Teknolojisi Kullanacak?Bu araba paylaştığımız diğer elektrikli arabaların aksine, küçük bir içten yanmalı motor ile çıkacaktır. Yani şarj etme olanağımız yoksa en yakın yere ulaşana kadar kullanabileceğimiz mini bir jeneratör var da diyebiliriz. Tam şarj edilmiş şekilde yola çıkarsak 350 km. gidebiliyoruz. Şirketin uygulayacağı menzil uzatma projesiyle de rakam, 500 km.’ye çıkabilecek.

Ağırlığı 2 ton olan otomobilin maksimum gidiş hızının, 200 km/saat’in üzerinde olacağı biliniyor. Varsovia mühendisleri yapılan testlerde, 0-100 km. hızlanması 5 saniyenin altında olduğunu bildirdiler. Bu aracın dediğimiz gibi en büyük artısı, hafif alaşımlı malzemelerden yapılmasıdır.

Varsovia’nın üretimine, 2018 yılının sonunda başlanacak. Ayrıca yılda 50 adet üretileceği biliniyor. İlk araba olmasının verdiği tedirginlikten dolayı ileriki yıllarda satış rakamlarına göre kapasite arttırılacaktır. Belki de adını ilk defa duymuş olduğunuz Varsovia, sizce devler liginde kendine bir yer edinebilir mi?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.