Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Büyüyen Yeni Izgarasıyla 2019 BMW 7 Serisi Karşınızda!

BMW'nin en lüks yaşam alanına sahip modeli amiral 7 Serisi yenilemenin ardından üstün özelliklere kavuşturulmuş.
Büyüyen Yeni Izgarasıyla 2019 BMW 7 Serisi Karşınızda!
HABER GİRİŞ

Karizmatik, albenili! BMW’nin amirali 7 Serisi, makyajın ardından ilk defa kendini gösterdi. Yaklaşık 7 aydır Alman markanın premium aracına dair casus görüntüler eşliğinde sizlerle paylaşmıştık. BMW’nin yeni araç formatını bilsekte, yinede bir merak oluyor. Bazı özelliklerinin açıklanması ardından ön duruş stillerine dair en net görseller elimize ulaşmıştı.

Nitekim, çoğu kişinin tahmin ettiği üzere 7 Serisi diğer model yüzleriyle orantılanmıştı. Üzerinde 42 senelik bir mazi taşıyan markasının en lüks yol otomobilini daha iyi besleyecek motorların yanında yine sembolik olan V12‘ye de kaput altında görev verilmeye devam edilmiş. Ekstralar, motor ve dış bölümle bitirilmeden, kokpitin de düzenlemesi yapılmış…

Revizenin ilk göze çarpanı ızgara oluyor.

2018 Makyajlı BMW 7 SerisiGeleneksel şeklini kaybetmeyen böbrek tipi ızgara eskisine oranla %40 büyüdü. X7, X5, 8 Serisi gibi modellerin daha heybetli bir yapıya bürünmesini sağlayan panjur, yeni 7 Serisi’ni de tehditkar göstermiş.

Eskisine oranla ön bölümde büyüyen sadece ızgara değil!

2018 Makyajlı BMW 7 Serisi Burun KısmıTek parça gelen kromlu süslü parçaların BMW 7 Serisi’nin uç kısımda 50 mm uzamasını sağlamış. Yani bu da yeni bir kaput anlamına geliyor. Öte yandan farlar full adaptif LED olarak ele alınmış.

Alman BMW, 7’ye yakışıklı bir arka görünüm vermiş.

2018 Makyajlı BMW 7 Serisi Arka BölümÖncekiyle aralarında farkların çok olmadığını görüyoruz. Gerçekten makyaj mantığında iş yapan BMW, stopların yapısını bozmadan iki stop arasındaki kromu inceltip aynı bölgeye Led yapılmış. Bu da daha modern ve tatlı durmasını sağlamış. Ayrıca tampon difüzöründe belirgin farklar var.

GCM Yatırım Banner
Amiral yine iki farklı tipte müşterilere sunulacak.

2018 Makyajlı BMW 7 Serisi  ProfilBMW’nin 7 serisindeki versiyonları dingil mesafesi ile alakalı. Yani kısa ve uzun olarak. Long 7 Serisi, 22 mm uzatılarak iç mekanda daha fazla alan açılmış. 5.120 mm Short versiyon, 5.260 mm Long versiyonun uzunluk rakamları.

İç mekanı eskisine oranladığımızda, düzen çok bozulmamış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Direksiyon ve orta konsolun malzeme düzeninde değişime gidilmemiş. Kumanda öğelerindeki hafif şekil değişimine karşı gösterge paneli X5 ve 8 Serisi’nde olduğu 12.3 inçle yer değiştirmiş. Yan taraftaki 10.25 inçlik dokunmatik ekran ise içerisinde Intelligent Personel Assistant ile senkronize edilerek yenilenmiş. Arkadaki yolcular için de müşteriler Blu ray oynatıcılı 10 inç full HD dokunmatik ekran alabilecekler.

İlk etapda 7 Serisi’ne gelen en yeni motor hakkında konuşalım.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Eskiden en çok X5’lerde duyduğumuz, 8 Serisi ile yeniden geliştirilen 4.4L V8, 525 ps güç ve 750 nm tork ile amiralde de hizmet verecek. Ve motor sayesinde kocaman kütle 3.9 saniyede 0’dan 100 km hıza kalkış yapabiliyor. İkinci yenilik kısımındaki plug-in hibrit elektrikli motor, 3.0L 280 ps’lik benzin ünitesi ile birleştirilecek. 115 ps güce sahip hibritle beraber 7’nin gücü 390 ps’e çıkıyor.

Olayın zirvesi olan M760Li, partikül filtresiyle güncellenen 6.6L V12 üniteyi kullanacak. Kalbinde bir tank motoru taşıyan 7 Serisi, 577 ps gücün ardından gelen 850 nm torkla birlikte, Launch Control eşliğinde kalkışını 3.8 saniyede gerçekleştiricek. Siz arka koltukta ultra lüks bir ortamda keyfine bakarken belki de şoförünüz 305 km/h ile gidiyor olabilir! Yeni BMW 7 Serisi’nin tüm çeşitleri standart olarak uyarlamalı süspansiyonla geliyor. Yenileme hakkında sizin yorumlarınız neler olur?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın