Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

2021 Mercedes S Serisi’nin Seviye 3 Otonom Sürüş ile Geleceği Onaylandı!

Mercedes'in en üst tabakasında yer alan S Serisi'nin ileri sürüş özellikleriyle geleceği söylendi!

Mercedes’in 2021 yılına hazırladığı W223 S Serisi‘nden biraz bahsetmiştik. Alman marka, amiral gemisinde gerçekleştirdiği güncellemelerden sonra zaten otonom sürüş tekniklerindeki gelişmeleri görmüştük. Auto News Europe, bu gelişmeleri Daimler CEO’su Ola Kaellenius‘tan almış.

Mercedes S Klass’ın marka tarihinin hangi kısmına bakarsak bakalım, araç teknolojilerinin öncüsü olduğunu kimse inkar edemez. Birkaç jenerasyon önce S Serisi’nde bile belli düzeyde akıllı hareket etme eğilimi vardı. Teknolojinin gelinen noktasında halen daha otonom araçların kendi kendine gitmesinde sağlıklı sonuçlar alınamamıştır. Bakalım Daimler CEO’su konu hakkında ne demiş.

En çok merak edilen konulardan biri de, yeni S Serisi tasarımının, son çıkış yapan modeller gibi mi olacağı.

Daimler tasarımcıları gerçekten de A Serisi’nde yakalanan şekiller üzerinden gidebilirler. Sizlere 2020 S Class’a dair verdiğimiz son çizimler bunu doğruluyor.

Mercedes’in düşündüğü seviye 3 otonom sürüşü ilk olarak Almanlarda Audi A8 kullanmıştır.

Çıktığı zaman muhtemelen 2. olacak Mercedes S, BMW’nin de yeni jenerasyon 7 Serisi‘nin önüne geçmesini sağlayacak. Mercedes seviye 3 özerk sürüşe geçtiği zaman bazı markalara da örnek olacak.

Cadillac ve Tesla markalarının otonomla anılmaları ikinci plana atılacak.

Cadillac Super Cruise ve Tesla Autonom sürüş tekniklerinin 2. seviyede olduğunu kabul edersek, S Serisi A8 ile ayrı bir alanda gösterilecek.

Seviye 3 otonomda sürücüye ihtiyaç duyulmadan gidilebilecek!

Otonomun özelliği zaten kendi kendine gidebilmek olsa da, “şartlı otomasyon”, sürücü her zaman olacak ve anında müdahale edebilecek. Demek istenileni özetleyecek olursak; sürücünün etrafı her daim izlemesi gerektiği çıkıyor.

Model hakkında bilinenler bu kadar. Henüz bir lansman tarihi yok. Yine de seviye 3 otonomla gelecek S Serisi’nin en erken 2021 yılında çıkması bekleniyor!!!

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle