Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yeni G20 BMW 3 Serisi ‘nin Kokpiti de Belli Oldu!

BMW'nin havalı ve sportif duruşlara sahip modeli 3 Serisi'nin kokpit yapısı da belli oldu!
Yeni G20 BMW 3 Serisi ‘nin Kokpiti de Belli Oldu!
Son Güncelleme: 
Yorum

2019 BMW 3 Serisi 5 ay önce objektiflere kamuflajlı tipiyle yakalanmıştı. Paris Otomobil Fuarı’na hazırlanan 3’ün yeni hali daha agresif ögeler taşıyacak. İlk başta üstü örtülü bir vaziyette teaser gönderilmiş, sonrasında ise profil ön uç ve arka uç kısımları gösterilmişti. Onlara da aşağıda değineceğiz.

Yeni nesil G20 3‘e dair son olarak kokpit yapısının nasıl ve hangi özelliklerde olacağı aktarıldı. Kabin tasarımı BMW’nin önceki modellerinin son jenerasyonlarında tek bir yapıda gösterilmeye başlanmıştı. Aynı şekilde sportif sedan da teknolojik Live Cockpit‘e sahip olacak.

İç mekanına geçmeden önce kısaca önceki teaser görüntülerini yorumlayalım.

Üstü örtülü vaziyette gelen 3 Serisi’nin değişen farlarını görüyoruz. Led aydınlatmaların biçimi değiştirilmiş. Öte yandan X7 ile başlayan ve yeni nesil serilere de aktarılan büyümüş ızgarayı farkediyoruz.

G20 için gönderilen diğer görsellerde M Departman’ın dokunuşlarını gördük.

Tampon kısımları liple biraz daha havalı olmuş. Muhtemelen resimde gördüğümüz bir M versiyon. 5 kol, 2 çatalla ayrılan jantlar haricinde fren kaliperleri de mavi ve logolu.

BMW 3 Serisi’ni çok teknolojik bir kokpit bekleniyor.

Live Kokpit tipinin önceki modellerde neler yapıldığını hatırlayalım. Büyüleyici güzelliği ile çıkışı gerçekleşen BMW Z4‘ün sahip olduğu iç kısımda 10.25 inç yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran var.

3 Serisi’nde değişim en çok gösterge panelinde hissedilecek.

Markanın analog turuncu ibarelerinden sonra ortamın dijitalleşmesi harika olmuş. Yeni panel, 2D ve 3D grafiklere sahip animasyonlarla desteklenmiş.

Hız ve devir göstergesi, orta merkezden yana doğru açılabilir halde. İsteğe göre Navigasyon orta kısımdan takip edilebilecek. Geniş ve işlevsel gösterge panelinde aracın mod ayarlamaları da yapılabilecek.

BMW jest kontrollerin sayısını çoğaltmış.

Bu özelliği güncel modellerde kullanan BMW, hareket kontrollü ekran yönetiminin özelliklerini biraz daha artırmış. Geleceği söylenen yeni özelliklerinden birisi de uzaktan yazılım güncelleme.

Alman marka gelecek yıldan itibaren Uzaktan Yazılım Yükseltme işlemlerini müşterileri için devreye alacak. 3 Serisi’ne dair gelen son haberler bu doğrultuda.

3 Serisi’nin de Live Cockpit’le inşa edilecek olması müşterilerini sevindirecek. BMW 3 Serisi’i adına farklı detaylar geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu