Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yellen’den Ticari Gayrimenkul ve Kripto Sektörüne Dair Açıklama

ABD Hazine Bakanı Yellen, ticari gayrimenkul sektörüne ilişkin endişeleri olduğunu söylerken kripto düzenlemesi hakkında da konuştu. Detaylar;
Yellen’den Ticari Gayrimenkul ve Kripto Sektörüne Dair Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD Hazine Bakanı Yellen, ticari gayrimenkul sektörüne ilişkin endişelerinin bulunduğunu ve bunda yüksek faiz oranları ve pandemi sonrası değişen çalışma modelleriyle ofislerin boşalmasının etkili olduğunu ifade etti. Yellen yine de durumun yönetilebilir olduğuna inandığını belirtti.

Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’nin yıllık raporuna ilişkin ABD Temsilciler Meclisinin Finansal Hizmetler Komitesinde düzenlenen oturumda konuşan isim, bankacılık düzenleyicilerinin ticari gayrimenkul konusuna odaklandığını söyledi.

Düzenleyicilerin, zararların karşılanması için kredi zararı rezervlerinin oluşturulduğundan, temettü politikalarının uygunluğundan ve likiditenin yeterli olduğundan emin olmak için çaba gösterdiğini belirtti.

Yüksek faiz oranları ve pandemi sonrası değişen çalışma modelleriyle birlikte ofislerin boşalması nedeniyle vadesi gelen ticari emlak kredilerinin yeniden finansmanının bu mülklerin sahipleri üzerinde büyük bir stres oluşturacağını aktardı.

ABD’nin ekonomik gücünün güçlü ve dayanıklı bir finansal sisteme bağlı olduğunu vurgulayan Yellen, Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’nin 2023 yılı boyunca çeşitli riskleri izlediğini ve bunlardan ilkinin bankacılık sektörü ve banka dışı mali kuruluşlardan kaynaklanan riskler olduğunu ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Yelen, dijital varlıklara ve ilgili risklere de odaklandıklarına dikkat çekerken Kongrenin, stablecoinlerin ve menkul kıymet olmayan kripto varlıklar için spot piyasasının düzenlenmesini sağlayacak mevzuatı kabul etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Siber güvenlik risklerine karşı korumaların güçlendirilmesine de odaklandıklarına işaret eden Yellen, finansal kurumların, düzenleyicilerin ve piyasa katılımcılarının yapay zeka alanındaki uzmanlıklarını ve izleme kapasitelerini derinleştirmeye devam etmesi gerektiğini de vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın