Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcısını Üzen O Şirket Yatırımından Sonuç Alamıyor!

Yıllık kaybını artıran Hidropar’dan halka arz gelirine ilişkin açıklama geldi. Şirket, arzdan gelen fonu kullandığı yeni üretim tesisinin sonuçsuz kaldığını duyurdu.
Yatırımcısını Üzen O Şirket Yatırımından Sonuç Alamıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

En son Ağustos ayında yeni iş anlaşmasına ilişkin GES sözleşmesini duyuran Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den bugün üretim tesisi yatırımı açıklaması geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan açıklamada, Manisa organize sanayi bölgesindeki (OSB) yeni üretim tesisi yatırımı başvurusuna dair bilgi verildi.

Şirket açıklamasında, sermaye artışından elde edilecek fonun kullanımı için geçen yıl Ağustos ayında kamuoyuyla paylaşılan bildirime atıf yapıldı.

Söz konusu bildirimde, şirketin halka arzdan elde edeceği net fonun yüzde 20’si ila yüzde 25’inin Manisa’daki OSB için planlanan yatırımın arsa, üretim tesisi inşası ve üretim ekipmanlarının finansmanına kullanılacağının tercih edildiği belirtildi.

Söz konusu yatırım için geçen yıl Ocak ayında yapılan başvurunun henüz sonuçlanmadığı açıklandı.

Konuya ilişkin şirkete yapılan bildirimde, tahsis edilmesi planlanan yatırım bölgesinin hazır duruma gelmesi için 1 ila 2 yıl daha süreye ihtiyaç olduğunun öğrenildiği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Açıklamada, “Söz konusu bölgenin tahsisi ile ilgili belirsizlikler devam etmektedir. Şirket Yönetim Kurulu; sermaye artışından elde edilen fonun daha etkin ve ucuz maliyetle aynı faydayı sağlayacak alternatif organize sanayi bölgelerine yatırım yapılması için araştırmalar yapmaya karar vermiştir” denildi. Konuya dair güncel gelişmelerin kamuoyuyla paylaşılmaya devam edileceği belirtildi.

Hidropar Hisse 8-11-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

18 Ağustos 2022 tarihinde 12,07 liradan borsaya giren Hidropar, 23 Kasım 2022’de 118,73 liraya kadar yükseldi. 2 aydan biraz uzun zamanda güçlü bir kazanım gösteren hisseler, bu tarihten sonra düşüş eğilimine geçti ve 33,92 liraya kadar indi. 2023 Mayıs ayına kadar bu düşüş eğiliminden kurtulamadı.

HKTM koduyla işlem gören şirket hisseleri yıllık yüzde 29 oranında değer kaybı yaşadı. Hisselerin aylık düşüşü yüzde 3 olurken, haftalık ise yüzde 4 oranında toparlanma görüldü. Günü sınırlı bir artışla geçiren HKTM, TSİ 16.00 itibarıyla 62 lira seviyesinde işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.