Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CVKMD’den Maden Cevheri Anlaşması! HKTM’den GES Sözleşmesi

HKTM, 3,3 milyon dolarlık, CVKMD 1,8 milyon dolarlık yeni anlaşmalarını duyurdu. İşte detaylar;
CVKMD’den Maden Cevheri Anlaşması! HKTM’den GES Sözleşmesi
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkilerini, yatırımlarını, projelerini ve anlaşmalarını paylaşarak yatırımcıları bilgilendirmeye devam ediyor. Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret (HKTM), yeni sözleşmesini duyurdu.

Şirket, sözleşmenin güneş enerjisi santralleri anahtar teslimi müteahhitlik faaliyetleri çerçevesinde, Toplam Enerji Merkezi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Pimsa Otomotiv Şirketi arasında gerçekleştiğini belirtti.

Öztüketimi Karşılamak Amacıyla Arazi Tipi Güneş Enerji Santrali kurulumunu kapsayan sözleşmenin bedelinin 3.315.076 dolar olduğu ifade edildi. Söz konusu yatırım ile güneş enerjisinden elektrik üretimi sağlanırken aynı zamanda karbon emisyonunun azalmasına da büyük katkı sağlanacağı vurgulandı. Toplam Enerji Merkezi firmasının, Hipropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi’nin sermayesindeki payının yüzde 5,1’e karşılık gelen bir finansal yatırım olduğu kaydedildi.

HKTM, günlük yüzde 4,6 artışla 68,5 TL’ye yükseldi. Hissede aylık artış yüzde 37 düzeyinde.

CVK Maden

Borsa İstanbul’da CVKMD koduyla işlem gören CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret, yeni iş ilişkisini duyurdu.

Şirket bağlı ortaklığı olan Hayri Ögelman Madencilik’in yurt dışında yerleşik bir şirket ile Maden Cevheri Satışı konusunda anlaştığını bildirdi.

Yapılan sözleşmenin toplam bedelinin ortalama 48.420.000 TL (1.800.000 dolar) olduğu aktarıldı.

CVKMD, günlük yüzde 5,5 gerileyerek 296,6 TL’ye indi. Hissede haftalık yüzde 5,6, aylık yüze 77 seviyesinde değer artışı gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu