Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tatlıpınar Enerji’nin Halka Arzı için Geri Sayım Başladı!

Rekorlarla dikkatlerini üzerine toplayan Borsa İstanbul’da gözler Tatlıpınar Enerji’ye odaklandı. İşte şirket hakkında tüm detaylar;
Tatlıpınar Enerji’nin Halka Arzı için Geri Sayım Başladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da işler gayet yolunda giderken yatırımcılar gözlerini halka arz olan şirketlere dikti. Yukarı yönlü hareketlilik hız kesmeden devam ederken BIST 100’de haftanın ilk gününde yeni rekor geldi. Pozitif beklentilerle şekillenen borsada halka arz olan şirketler yatırımcıların moralini artırıyor.

Küresel çapta enerji konusunda dışa bağımlılığı azaltmak için yenilenebilir ve temiz enerjiye olan ilgi her geçen gür artıyor. Bu çerçevede Borsa İstanbul’da işlem gören enerji şirketleri de yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor.

Tatlıpınar Enerji Halka Arz Oluyor

Ağaoğlu Grubu’nun 41 yıllık tecrübesi ve vizyonu ile sürdürülebilir bir gelecek için temiz, yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapan Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş. 10-11 Ağustos tarihlerinde talep toplayacak.

Halka Arz Fiyatı: 22,50 TL

Dağıtım Yöntemi: Bireysel için eşit dağıtım

GCM Yatırım Banner

Halka Arz Büyüklüğü: 1,5 milyar TL

Halka Açıklık: Yüzde 25,03

Tahsisat Grupları: Yurt içi bireysel yatırımcılar için yüzde 70, yurt içi kurumsal yatırımcılar için yüzde 14,5, yurt dışı kurumsal yatırımcılar için yüzde 14,5, şirket çalışanları için yüzde 1.

Fonun Kullanım Yeri: Yüzde 30 – 35 rüzgar enerjisi santrali kapasite artışı yatırımları, yüzde 35 – 40 hibrit güneş enerjisi santrali yatırımları, yüzde 30 – 35 kredi geri ödemeleri için kullanılacak.

Tatlıpınar Enerji Hakkında Tüm Detaylar

Gayrimenkul, turizm ve enerji sektöründe oldukça tanınan Ağaoğlu Şirketler Grubu, enerji alanındaki gücünü ve yatırımlarını yükseltmek için çalışmalara başladı.

Tatlıpınar Enerji, oldukça önemli enerji yatırımlarıyla şekillenecek ve halka arz ile potansiyelini yükseltecek.

Son kapasite artışı ile 392.000 megawatt üretim kapasitesine sahip olan şirket, 2023 yılında yapılacak olan 79 MW Güneş Enerjisi Santrali yatırımı ve 33,6 megawatt Rüzgar Enerji Santrali kapasite artışı ile 228,1 megawatt güce ve yıllık 607.000 megawatt üretim kapasitesine ulaşacak.

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’sundan Açıklamalar

Ağaoğlu’nun 42 yıldır “yaşam mimarı” sloganıyla Türkiye’nin sürdürülebilirlik yolculuğuna katkı sunduğunu belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Burak Kutluğ, Tatlıpınar Enerji’nin halka arz olmasıyla yeni bir sürecin başlayacağını paylaştı.

Enerji sektöründe en eski oyunculardan biri olduklarını aktaran Kutluğ, yenilenebilir enerji santrallerine yatırım yapmaya devam edeceklerini vurguladı ve odaklarında enerji depolama, yurt dışı yatırımları ve hidrojen olduğunu açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın