Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcısına Kaybettiren Hissede Hedef Fiyat Arttı

Günlük, haftalık ve aylık bazda negatifi gösteren Yayla Gıda için rapor paylaşıldı. Vakıf Yatırım, hisse için hedef fiyatını yükseltti ve al tavsiyesini sürdürdü. İşte detaylar;
Yatırımcısına Kaybettiren Hissede Hedef Fiyat Arttı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da jeopolitik baskılardan dolayı 8000 puana yükselme mücadelesi devam ederken şirketlerden de bilanço haberi geliyor. Vakıf Yatırım, 24 Ekim’de bilançosunu açıklayan Yayla Agro Gıda (YYLGD) için hedef fiyatta değişiklik yaptığını açıkladı.

Yayla Gıda’nın 2023’ün üçüncü çeyreğinde piyasa beklentilerinin hafif altında yıllık yüzde 136 yükselişle 516 milyon TL net kar açıkladığına dikkat çekildi. Satış gelirlerinin 3,16 milyar TL ile beklentilere paralel gerçekleştiği belirtildi.

Vakıf Yatırım, makro beklentilerdeki güncellemeler ve model revizyonun ardından Yayla Agro Gıda için hisse başı hedef fiyatı 23,60 TL’den 30 TL’ye çıkardığını açıkladı. Kısa vadeli “endeksin üzerinde getiri” ve uzun vadeli “al” önerisinin korunduğu ifade edildi.

Şirketin bilançosundaki verilere göre klasik ürünler kategorisinin toplam gelirler içindeki payının yüzde 80,4, ticari mallar içerisindeki payının yüzde 14,3 seviyesinde gerçekleştiği kaydedildi.

Yatırımcısına Kaybettiren Hissede Hedef Fiyat ArttıKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

YYLGD, haber yazım itibarıyla günlük yüzde 4,5 düşüşle 18,5 TL’ye geriledi. Hissenin kazanç oranlarına bakıldığında yatırımcısının beklentisini karşılayamadığı görülüyor. YYLGD’da haftalık yüzde 5,3, aylık yüzde 13,4 gerileme görüldü. Yıllık kazanç ise Borsa İstanbul’da işlem gören birçok şirkete göre geride kaldı ve yüzde 27,6 düzeyinde oldu. Hissede yıllık en düşük 9 TL, en yüksek 25,2 TL düzeylerine ulaşıldı.

Haftalardır Orta Doğu’daki gerilimden dolayı panik satışlarının görüldüğü BIST 100 endeksi negatif yönlü hareketlilikleriyle dikkat çekiyor. 23 Ekim Pazartesi günü haftaya güzel bir başlangıç yapan ve bunu 24 Ekim’de de devam ettirmeyi başaran endeks, bugün satışlara yenik düştü ve yüzde 1,4 değer kaybıyla 7873 puandan işlem görüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz saatlerde TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı açıklamalar da yatırımcılar tarafından yakından takip edildi. Erdoğan, İsrail’in sivillere yönelik saldırılarını eleştirdi ve Türkiye’nin sorumluluk almaktan geri kalmayacağını vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın