Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcının Yüzünü Güldürmeyen Şirketten Milyonluk Proje

Bedelsiz sermaye artırımından sonra hisseleri bir türlü toparlanamayan şirket, bağlı ortaklığının milyonluk projesini açıkladı. Detaylar haberde...
Yatırımcının Yüzünü Güldürmeyen Şirketten Milyonluk Proje
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bedelsiz sermaye artırımı sonrasında yıllık bazda kazancı yüzde 1468 seviyesinden yüzde 286’ya düşen Mia Teknoloji A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağlı ortaklığının yazılım projesi hakkında açıklamada bulundu.

Şirket yaptığı açıklamada Tripy Mobility Teknoloji A.Ş’nin, Ar-Ge Birimi tarafından geliştirilen (Stream Soft) yazılım projesinin Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi tarafından onaylandığı bildirdi.

Projenin bütçesinin 6.660.000 TL olduğu belirtildi.

Söz konusu projenin amacı şu şekilde açıklandı:

“Elektrikli araçların çevre dostu bir ulaşım aracı olarak kullanılması, lojistik ve paket taşımacılığı süreçlerine entegre edilmesine yardımcı olmak.”

GCM Yatırım Banner

Yapılan açıklamada projenin, elektrikli araçların sıfır karbon ayak izi ve düşük işletme maliyetleri gözetilerek kentsel lojistik ve mal taşımacılığı için hem işletmelere hem de şehirlere daha çevre dostu bir çözüm sunacağı aktarıldı.

Ar-Ge projelerinin geliştirilmesi ve artırılması konusunda çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Bedelsiz sermaye artırımıyla bir türlü gün yüzü göremeyen şirketin hisselerinde, son durum şu şekilde:

Bugün açılışı, 40,62 TL’den yapan (MIATK) hisseler saat 10.35 itibarıyla 40,2 TL’ye kadar yükselmesinin ardından 40,98 seviyesine geriledi.

Günlük bazda kazancı yazım sırasında yüzde 2,03 seviyesinde olan hisselerin yıllık bazda kazancı yüzde 283,15 olarak kayda geçti. Şirketin hisseleri yatırımcısına aylık bazda yüzde 28,41, haftalık bazda yüzde 18,86 değer kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.