Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcının Sevdiği Çelik Şirketine Bakanlıktan Onay

Greencheck Gold-Yeşil Uygunluk belgesi alan ilk firma unvanını taşıyan Kocaer Çelik, vergi muafiyetli ve KDV istisnalı yeni bakanlık teşviki aldığını duyurdu.
Yatırımcının Sevdiği Çelik Şirketine Bakanlıktan Onay
HABER GİRİŞ

Geçen ay MENA (Orta Doğu – Kuzey Afrika) bölgesinden aldığı 23,5 milyon dolarlık yeni siparişini duyuran Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den bu kez bakanlık onayı açıklaması geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan açıklamada, Kocaer Enerji teşvik belgesi alımına dair bilgi verildi.

Açıklamada, Kocaer Çelik’in yüzde 99 iştiraki olan Kocaer Enerji’ye ait Aydın-Kuyucak ilçesinde alınan Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Su J-443 ruhsat sahasının jeotermal santral yatırımı için fizibilite çalışmalarına başlanacağına dair 25 Mayıs 2023 tarihinde duyuru yapıldığı hatırlatıldı.

Söz konusu yatırım kapsamında, Kocaer 1 Jeotermal Enerji Santrali Kuyuları için 11 Eylül 2023 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılan teşvik belgesinin onaylandığı belirtildi.

Teşvik belgesinin tutarının 249.043.824 TL olduğu ayrıca yatırım teşviki olarak da gümrük vergisi muafiyeti ve katma değer vergisi (KDV) istisnası desteklerinden de faydalanılacağı açıklandı.

Kocaer Çelik Hisse
Kaynak: Paratic Piyasalar

KCAER işlem koduyla Borsa İstanbul’da yer alan Kocaer Çelik’in yatırım teşviki aldığını duyurduğu günde şirket hisseleri artıda kayda geçti.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcısına yıllık yüzde 123 kazanç sunan KCAER, TSİ 15.27 itibarıyla yüzde 3’e yakın artışla 27,66 lira seviyesinde işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.