Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcının Gözdesi Enerji Şirketine 20 Yıllık Sözleşme

Yenilenebilir enerjiye yoğunlaşan YEO Teknoloji, Bahreyn’in 20 yıl alım garantisi verdiği proje için bir iş birliği anlaşmasına daha imza attığını duyurdu.
Yatırımcının Gözdesi Enerji Şirketine 20 Yıllık Sözleşme
HABER GİRİŞ

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş., geçen ay yaptığı 6,6 milyon dolar büyüklüğündeki anlaşmadan sonra bu ay da yeni bir anlaşmaya imza attığını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden iş birliği anlaşması hakkında açıklama paylaşan şirket, GETAS enerji şirketi ile el sıkıştığını paylaştı.

Yapılan açıklamada, şirketin yüzde 100 iştiraki olan YEO Enerji Yatırımları A.Ş. ile GETAS Energy Company W.L.L. şirketi arasında iş birliği sözleşmesi imzalandığı kaydedildi.

Anlaşmanın, Bahreyn hükümeti tarafından 20 yıl alım garantisi verilen Güneş Enerjisi Santrali Projesi için yapıldığı belirtildi.

Santral projesinin detaylarının paylaşıldığı açıklamada, “Arasında Bahreyn Formula-1 pisti de olan toplam 84,8 MWp kapasiteli 4 ayrı GES projesinin yatırımcısı olan GETAS Guls Solar Energy Company W.L.L’nin (SPV) yüzde 10 hissesinin YEO Enerji Yatırımları A. Ş.’ye devri hakkı, 23,5 MWp kapasiteli Bahreyn Uluslararası Formula-1 Pisti carport güneş enerjisi santralinin anahtar teslim inşaatı, Bahreyn Üniversitesi, Bahreyn Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi ve Al-Dana Amphitheatre kurumları için toplamda 71,3 MWp olan 3 adet Güneş Enerjisi Santralinin anahtar teslim inşaatlarını yapma hakkı YEO’ya ait olacaktır” denildi.

YEO Teknoloji Hisse
Kaynak: Paratic Piyasalar

YEOTK koduyla Borsa İstanbul’da işlem gören YEO Teknoloji hisseleri yıllık yüzde 672 oranında prim yaptı. Haftalık yüzde 12’nin üzerinde, günlük ise yüzde 6 oranında artış kaydeden YEOTK, TSİ 10.30 sıralarında 275 lira seviyelerinde kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.