Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YEO Teknoloji 6,6 Milyon Dolarlık Anlaşma Yaptı

YEO Teknoloji, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada 6,6 milyon dolarlık Hibrit Güneş Enerji Santrali anlaşmasını duyurdu. Detaylar haberde...
YEO Teknoloji 6,6 Milyon Dolarlık Anlaşma Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırımcıların hisselerini yakından takip ettiği şirketlerden biri olan YEO Teknoloji Enerji Ve Endüstri A.Ş. sabah saatlerinde Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş anlaşmasını duyurdu.

Şirket, MV Holding iştiraki İnnores Elektrik Üretim A.Ş. ile Hibrit Güneş Enerji Santralinin anahtar teslim yapımı anlaşması imzaladığını açıkladı.

YEO Teknoloji, söz konusu santralin İzmir Bergama’daki Yuntdağ Rüzgar Enerji Santraline kurulacağını bildirdi.

Anlaşmanın bedelinin 6.600.000 dolar + KDV olduğu belirtildi.

Duyuruda “ 28.09.2023 Tarihli TCMB Döviz Satış Kuru (27.4245) karşılığı 181.001.700 TL’dir.” açıklaması yapıldı. Anlaşmanın şirketin cirosunu olumlu etkileyeceği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin (YEOTK) kodlu hisseleri borsada işlem görüyor. Şirketin hisseleri sözleşme haberine olumlu bir tepki vermedi. Dün kapanışı 257.40 TL’den yapan hisseler bugün açılışta taban yaptı.

YEOTK Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler taban yedikten sonra hafif toparlama eğilimine girerek saat 10.16 itibarıyla 252.5 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.