Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcılara İyi Haber! ABD Hisseleri Kısa Vadede Yüksek Getiri Sunacak

ABD hisseleri için kısa vadede yükseliş tahmini geldi. Önde gelen bankanın stratejisti, S&P 500'ün şimdiki seviyelerinden yüzde 16 yükselebileceğini söyledi.
Yatırımcılara İyi Haber! ABD Hisseleri Kısa Vadede Yüksek Getiri Sunacak
HABER GİRİŞ

FED ve küresel merkez bankalarının sürdürdüğü sıkılaşma dalgasıyla hisselerde satıcılı seyir sürerken piyasalarda beklentiler iyiye işaret etmiyor. Credit Suisse ve Citigroup gibi birçok önde gelen bankacılık şirketi, ABD borsaları için tahminlerini düşürürken Morgan Stanley’den gelen yorum, boğaları sevindirecek nitelikte.

Bankanın stratejisti Morgan J. Wilson, bugünkü notunda ABD hisse senetlerinin kısa vadede toparlanabileceğini söyledi. Wilson’a göre S&P 500’ün bu yıl kaydettiği yüzde 25’lik düşüşü, 200 haftalık hareketli ortalamasında ciddi bir destek tabanı test etmesine yol açtı ve bu, teknik bir toparlanma yaratabilir.

Wall Street’in 2022’deki çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden önde gelen aşağı yönlü yorumcular arasındaki Wilson, S&P 500’ün yaklaşık 4,150 puana yükseliş ihtimalini göz ardı etmeyeceğini belirtti.
S&P 500 Yıl Başı Bu Yana Yüzde 25 Düştü
KAYNAK: MarketWatch

Ancak S&P 500’ün kilit 200 haftalık hareketli ortalamanın altına düşmesi için genellikle tam gelişmiş bir resesyon gerekmesine rağmen, endeksin bu seviyede tutunamaması durumunda rallinin gerçekleşmeyebileceği konusunda da uyardı.

Bunun yerine, gösterge 3,400 puan veya altına düşebileceğini belirterek sonunda, ayı piyasasının 3,000-3,200 puan civarında düşeceğini öngördü.

Bu da geçen hafta açıklanan ABD enflasyonuyla kayıplarını genişleten ve Cuma günü yüzde 2,4 ekside 3,669 puanda kapanan endeksin, söz konusu kapanıştan yüzde 16 artabileceği anlamına geldi.

GCM Yatırım Banner

Kısa vadedeki iyimserliğine rağmen stratejist, hisseler üzerindeki genel olumsuz uzun vadeli duruşunu korudu. Kısa vadede 4,150 puana yükseliş için, “Bu çok büyük bir hareket gibi görünse de bu yıl ve önceki ayı piyasası rallileriyle uyumlu olacak” dedi.

Öte yandan geçen hafta açıklanan ve tüm ölçütlerde beklentileri aşan ABD enflasyonu için olumlu konuştu. Wilson’a göre Eylül’de yıllık bazda yüzde 8,2 artan enflasyon zirveye ulaştı ve gelecek yıl hızla düşüşe geçebilir. Yine de stratejist, önümüzdeki 12 ay boyunca akut ve önemli bir kazanç yavaşlaması beklediğini ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın