Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcı Radarındaki Şirketten Milyon Dolarlık İmza Duyurusu!

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde yeni iş ilişkisi hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberin devamında;
Yatırımcı Radarındaki Şirketten Milyon Dolarlık İmza Duyurusu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa yatırımcılarının hisse performansını yakından takip ettiği şirketler arasında yer alan CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da CVKMD koduyla işlem gören şirketin bildiriminde milyon dolarlık yeni anlaşmanın detaylarına yer verildi.

Yüksek kaliteli krom, kurşun, çinko, bakır, manyezit cevherlerini üreten yüzde 100 yerli sermaye ile kurulmuş olan şirketin açıklamasında, bağlı Ortaklık Hayri Ögelman Madencilik A.Ş.’nin, yurt dışında yerleşik bir şirket ile maden cevheri satışı konusunda anlaştığı ifade edildi.

Siparişin toplam bedelinin yaklaşık 1 milyon 35 bin dolar olduğu bilgisi verildi.

Şirket, birkaç gün önceki bir diğer KAP bildiriminde ortaklık faaliyetlerine olumlu etki yapacak bir iş ilişkisini daha duyurmuştu. Hayri Ögelman Madencilik A.Ş’nin, ismi açıklanmayan bir şirket ile 1 milyon 940 bin dolarlık sözleşme ile maden cevheri satışı konusunda anlaşma yaptığı belirtilmişti.

GCM Yatırım Banner

CVKMD Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 0,29 değer artışıyla günü 9.374,20 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirirken CVKMD hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi.

Şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 1,8‘lik düşüşle 425 TL seviyesine gerileme gösterdi.

CVK Madencilik Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

CVK Maden hisseleri, haftalıkta yüzde 4 oranında kırmızı yakmış olsa da, aylık bazda güncel olarak yatırımcısına yüzde 1,2 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.