Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Maden Şirketinin Hisseleri Anlaşma Haberiyle Yükseldi

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, bağlı ortaklığının yaptığı milyonluk anlaşmayı duyurdu. Detaylar haberde...
Maden Şirketinin Hisseleri Anlaşma Haberiyle Yükseldi
HABER GİRİŞ

Madencilik sektöründe faaliyet gösteren CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, ortaklık faaliyetlerine olumlu etki yapacak yeni iş anlaşmasını duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunana şirket, bağlı ortaklığının yurt dışında yerleşik bir şirket ile anlaşma yaptığını duyurdu.

CVK Maden bağlı ortağı Hayri Ögelman Madencilik A.Ş’nin ismi açıklanmayan bir şirket ile maden cevheri satış konusunda anlaşma yapıldığını bildirdi. Siparişin toplam bedelinin 59 milyon 827 bin TL olduğu aktarıldı. Bunun dolar olarak karşılığı 1 milyon 940 bin dolar olduğu not edildi.

Şirketin CVKMD kodlu hisseleri anlaşma haberi ile anlık yükseldi. Duyuru öncesi 441 TL’den işlem gören hisseler, anlaşma ile birlikte 455 TL’ye kadar yükseldi. Sonrasında düşüşe geçen hisseler 444 TL seviyesini gördü.

CVK Maden  Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler aylık bazda yüzde 10’dan fazla kazandırdı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın