Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcı Kriptoya İlgili Ancak Geleneksel Finansın Desteği Aranıyor

Finans şirketi Nomura tarafından yapılan son anket, kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına ilgisinin sürdüğüne işaret ediyor.
Yatırımcı Kriptoya İlgili Ancak Geleneksel Finansın Desteği Aranıyor
HABER GİRİŞ

Japonya merkezli Nomura’nın dijital varlık kolu Laser Digital tarafından yapılan bir ankete göre, profesyonel yatırımcıların kripto paralar merakı sürüyor. Bu ilgiye rağmen yatırımcılar, büyük geleneksel finansal kurumların desteğini görmek istiyor.

Kurumsal yatırımcıların kriptoya olan ilgisi, ABD’deki artan düzenleyici belirsizlik ve daha geniş endüstri üzerindeki düzenleyici baskı nedeniyle son haftalarda düşüş yaşadı.

Nisan ayında gerçekleştirilen ankete katılan profesyonel yatırımcıların yüzde 90’ı, kendileri veya müşterileri para yatırmayı düşünmeden önce herhangi bir kripto varlık fonu veya yatırım aracı için büyük bir geleneksel finans kuruluşunun desteğine sahip olmanın önemli olduğunu söyledi.

Ankete katılanların yüzde 96’sı dijital varlıkları sabit gelir, nakit, hisse senetleri ve emtialar gibi geleneksel varlık sınıflarına ek olarak bir yatırım çeşitlendirme fırsatı olarak görüyor. Sektör gözlemcileri, BlackRock spot ETF uygulamasını takiben kurumsal yatırımda bir artışa dikkat çekiyor.

Görüşülen profesyonel yatırımcıların yüzde 82’si gelecek 12 ay boyunca genel olarak kripto varlık sınıfı hakkında iyimserdi. Bu yatırımcılar, Bitcoin ve Ethereum’da uzun vadeli yatırım fırsatı olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Nomura’nın dijital varlık kolu Laser Digital CEO’su Dr. Jez Mohideen, çalışmanın kurumsal yatırımcıların, dijital varlıklar için net bir rol ve portföylerin daha fazla çeşitlendirilmesi gibi sağlayabilecekleri faydalar gördüklerini söyledi.

Bunların yaklaşık dörtte üçü, yasal veya düzenleyici kısıtlamaların, kripto ile ilgili fonlara veya ürünlere yatırım yapmayı engelleyebileceğini belirtti. Geçen yılın Kasım ayında FTX’in çöküşünün ardından, küresel düzenleyiciler dijital varlık sektörüne sert bir şekilde yaklaştı. Birçok ülke aktif olarak yeni varlık sınıfı için düzenlemeler getiriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.