Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcı Diken Üstünde! Yeni Halka Arzlar Bu Tarihte İşlem Görecek

Yatırımcı, Lila Kağıt ve Koton'daki kötü macerası sonrasında ALTNY ve KOCMT'yi diken üstünde bekliyor. İki yeni hissenin işlem göreceği tarih açıklandı. Detaylar haberde...
Yatırımcı Diken Üstünde! Yeni Halka Arzlar Bu Tarihte İşlem Görecek
HABER GİRİŞ

Talep toplama işlemlerinin sona ermesinden sonra borsada işlem görmeyi bekleyen iki şirket için beklenen haber verildi. Bugün sabah saatlerinde Borsa İstanbul A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan paylaşımda Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. (ALTNY) ve Koç Metalurji A.Ş’nin (KOCMT) hisselerinin işlem görmeye başlayacağı tarih açıklandı.

KAP üzerinden yapılan açıklamada Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş.’nin 58.823.530 TL nominal değerli paylarının halka arzının tamamlandığı aktarıldı. Şirketin sermayesini temsil eden 235.294.118 TL nominal değerli payları için Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi çerçevesinde kota alındığı not edildi.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Halka arz edilen 58.823.530 TL nominal değerli Şirket payları 16/05/2024 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 32,00 TL baz fiyat, “ALTNY.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.”

Bunun yanında Koç Metalurji için gelen açıklamada 125.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzının tamamlanmış olduğu not edildi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin sermayesini temsil eden 455.000.000 TL nominal değerli payları için Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi çerçevesinde kota alındığı bildirildi.

Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Halka arz edilen Şirket payları 17/05/2024 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 20,50 TL/pay baz fiyat, “KOCMT.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.”

Yatırımcılar Diken Üstünde

Yatırımcılar, işlem görmeye başladıktan sonra düşüşe geçen Lila Kağıt (LILAK) ve Koton Mağazacılık Tekstil (KOTON) hisselerinden sonra KOCMT ve ALTNY’ı diken üstünde bekliyor.

Borsa yeni haftaya kırmızıları yakarak başlarken, bu düşüş eğilimi yeni halka arz olan şirketlerin hissedarlarını tedirgin ediyor. Özellikle LILAK ve KOTON hisselerindeki kötü macera sonrası yatırımcılar, KOCMT ve ALTNY hisselerinin nasıl başlayacağını endişeli bir şekilde bekliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın