Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yataş Yatak Hisselerinin Gün İçi Kaybı %6’ya Yaklaştı

Yılın üçüncü çeyreğinde piyasa beklentisinin altında kar açıklayan Yataş hisselerinde düşüş hızlandı.
Yataş Yatak Hisselerinin Gün İçi Kaybı %6’ya Yaklaştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi Ticaret A.Ş. (YATAS) hisseleri haftanın ikinci işlem gününe, önceki kapanış seviyesinden başladı. 13,94 liradan açılış yapan hisseler 13,16 liraya kadar geriledi. Hisselerde zayıf gelen dönem gelirinin baskısı yaşanıyor.

Yataş hisse senedinin değeri, saat 11.52’de %5,67 düşüşle fiyatlanıyor.
Yataş Hisseleri %5,67 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

13,25 liradan işlem gören hisseler açılıştan bu yana aşağı yönde hareket ediyor. Geçtiğimiz hafta zayıf performans göstermesine rağmen %0,29 pozitif bölgede tutunmayı başardı. Ancak dün yatay hareket edip, bugün sert satışlarla karşılaştı.

Yataş hisseleri aylık dönemde en yüksek 13,99, en düşük 12,40 lirayı görerek %1,20 oranında yükseliş gösterdi. Yıllık bazda yatırımcısına sunduğu kazanç oranı %43’ün üzerini gösteriyor. Hisselerde yıllık tavan ve taban fiyatlar ise 17,77 – 9,26 şeklinde.

Deniz Yatırım beklentinin altında kalan üçüncü çeyrek FAVÖK’ünün hisselerde sınırlı olumsuz etki yaratacağını yorumladı. Şirket, üçüncü çeyrekte 727 milyon TL satış geliri ve 54 milyon TL net kar elde etti.

Geçen yılın aynı döneminde 69,5 milyon TL net kar sağlanmıştı. Deniz Yatırım 102 milyon TL gelen FAVÖK için 113 milyon TL beklerken, genel tahminler 119 milyonda yoğunlaşıyordu.

GCM Yatırım Banner

Satış gelirlerinde yıllık bazda artış olsa da operasyonel kar marjlarının yıllık ve çeyreklik bazda daraldığı görüldü. Net karda bir önceki yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında %22 oranında azalma yaşandı.

Ziraat Yatırım ise rakamların hisseler üzerinde nötr etki yaratacağını bildirdi. Son olarak Yataş’ın dokuz aylık net dönem karı %50,3 artışın ardından 148,4 milyon TL’ye ulaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.