Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pegasus Hisseleri 3Ç21 Bilançosu Öncesi Rekor Fiyatı Gördü

Pegasus Hava Yolları hisseleri Salı günü açılışın iki saat sonrasında 95,95 lira ile tüm zamanların en yükseğine çıktı.
Pegasus Hisseleri 3Ç21 Bilançosu Öncesi Rekor Fiyatı Gördü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Şirketlerin finansal raporlarının açıklandığı son günlerde, yatırımcılar da gelen rakamlara göre aksiyon alıyor. Hisseleri doğrudan etkileyen kar ve zarar açıklamaları, önümüzdeki dönemler için yatırımcısına yön gösterme açısından kritik öneme sahip.

Bu akşam piyasa kapanışının ardından Pegasus Hava Yolları’nın da çeyreklik raporunu yayımlaması bekleniyor. Şeker Yatırım, hava yolu şirketinin 2021’in üçüncü çeyreğinde satış gelirlerini yıllık bazda %189 artırarak 4.302 milyon liraya çıkarmasını bekliyor. Net kar için beklenti ise 475 milyon TL seviyesinde.

Şirket hisseleri Salı günü artıda açıldıktan hemen sonra tüm zamanların zirvesini gördü.
Pegasus Hisseleri Rekor Kırdı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Dünkü işlemleri 93,15 liradan tamamlayan Pegasus hisseleri (PGSUS), bu sabah 93,4’ten açıldı. Saat 11.00 civarında 95,95 lira ile tarihindeki en yüksek fiyatı gördü. Ardından yataya geçerek %2,47 artışla, 95,50 liradan işlem görmeye başladı.

Hisselerin yıllık getirisi tavan fiyatı gördükten sonra %96’ya yükseldi. Aylık bazda %26, haftalık bazda ise %16,50 oranında değer kazandı. 104.565.280 TL işlem hacmine sahip olan hisselerde, yükseliş isteğinin devam etmesi durumunda 97,96 direnci izlenecek.

Şirket 2021’in ikinci çeyreğinde 662,5 milyon TL net dönem zararı bildirmişti. Pandeminin etkileri hala sürerken, en fazla etkilenen sektörlerden olan hava yolu taşımacılığı yaralarını sarmaya devam ediyor.

GCM Yatırım Banner

Şirket ikinci çeyrekte hasılatını %100 artırsa da aynı oranda artan maliyetler zarara geçmesine sebep oldu. Bugün açıklanması planlanan üçüncü çeyreğe ait rakamların hisselere etkisi ise yarın izlenecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın