Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yataş Uzun Vadeli Ulusal Notu AA Olarak Güncellendi

Yataş Yatak, JCR Eurosia tarafından kredi notu ve görünümü güncellemesi alırken, hisseleri sınırlı yükseliyor.
Yataş Uzun Vadeli Ulusal Notu AA Olarak Güncellendi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ve bağlı ortakları için JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş.’den kredi notu ve görünümü güncellemesi geldi.

Yapılan açıklamaya göre; Yataş’ın uzun vadeli uluslararası yabancı ve yerel para notları BB olarak güncellendi. Görünümleri ise stabil olarak işaretlendi. Şirketin uzun vadeli ulusal notu AA olurken, görünümü stabil oldu.

Yataş’ın kısa vadeli uluslararası yabancı ve yerel para notları B olarak güncellenirken, görünümleri stabil olarak işaretlendi. Kısa vadeli ulusal notu A-1+ olurken, görünümü yine stabil olarak güncellendi. Şirketin desteklenme notu 2 olurken, ortaklardan bağımsız notu A olarak gerçekleşti.

Açıklamanın geldiği sıralarda Yataş Yatak hisseleri (YATAS) yüzde 0,08 oranında yükselişle 13,31 liradan işlem görmeye başladı.
Yataş Hisseleri Yüzde 0,08 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde 13,44 lirayı gördükten sonra düşüşe geçti ve günü 13,29 liradan tamamladı. Bugünkü işlemlere ise 13,22 liradan başlayan hisseler, açılışın ardından 13,2 lira sınırına kadar geriledi. Buradan yükselişe geçen hisseler, 13,5 lirayı gördü.

Günün en yüksek seviyesini kaydettikten sonra gerileyen Yataş hisseleri, 13,3 lira sınırında seyretmeye başladı. Hisselerde aşağı yönde 13,16 ve 13,03 lira takip edilirken, yukarı yönde 13,46 ve 13,63 lira seviyeleri direnç noktalarını oluşturuyor.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin fiyat performansı incelendiğinde ise haftalık %0,82 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık %4,39 oranında düşen hisseler, yıllık bazda %44,97 oranında yükselmiş durumda bulunuyor.

Şirketin olumlu yönleri; 2020 mali yılında satış hacminde ve operasyonel gelirinde artış, içsel özkaynak üretimini destekleyen sağlam kârlılık göstergeleri, nakit akış verilerinin gücü, aktif kalitesini destekleyen yüksek dönen varlıklar, sektörde ölçek ekonomisi sağlayan uzun vadeli geniş performansı, bölgedeki geniş bayi ağı ve güçlü marka kimliği kurumsal yönetim ve kalite standartlarına yüksek uyum olarak sıralandı.

Şirket için olumsuzluklar ise pandemi nedeniyle oluşan belirsizlik, ciddi rekabet ortamı, uluslararası arz talep dengesinde yaşanan teknik sorunlar nedeniyle hammadde fiyatlarında oluşan yüksek dalgalanmalar, tamamı için karışık ayrılmış olan nispeten yüksek şüpheli alacaklar şeklinde açıklandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.