Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yarın 4 Hissenin Borsada Tedbir Kararları Kalkıyor

Edip Gayrimenkul, Tek-Art Turizm, Oyak Yat. Ort. ve Aztek Teknoloji hakkında süren işlem kısıdı kararları kalkıyor detaylar haberde…
Yarın 4 Hissenin Borsada Tedbir Kararları Kalkıyor
HABER GİRİŞ

Merkez Bankası’nın Perşembe günü yüksek faiz kararını duyurmasının ardından dalgalanan Borsa İstanbul’un yeni haftaya nasıl giriş yapacağı merakla beklenirken hakkında tedbir kararı olan hisselere ilişkin yeni haberler geldi.

Borsada hakkında tedbir kararı alınan ve 25 Ağustos Cuma günü seans sonunda kısıtlamaları kalkan dört hisse 28 Ağustos Pazartesi günü itibarıyla tedbir kararından bağımsız olacak.

Yeni haftaya tedbir kararı olmadan başlayacak olan hisseler EDIP işlem koduyla Edip Gayrimenkul, OYAYO işlem koduyla Oyak Yatırım Ortaklığı A.Ş, AZTEK işlem koduyla Aztek Teknoloji ve TEKTU işlem koduyla Tek-Art Turızm Zigana A.Ş. olarak sıralandı.

Yarından itibaren EDIP’ın açığa satış, kredili işlem ile brüt takas ve fiyatı kötüleştirme yasakları kaldırılacak.

Bunun yanı sıra piyasa emri ile piyasadan limite emir girişi, emir iptali ile tek fiyat uygulanması kısıtlamaları da devre dışı kalacak.
OYAYO’nun açığa satış, kredili işlem yasakları ve brüt takas kısıdına son verilecek.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca piyasa emri ile piyasadan limite emir girişinin sınırlandırılması, emir iptali, fiyatı kötüleştirme yasağı ve veri yayınının emir toplama seansında kısıtlanması da kaldırılacak.

AZTEK ile TEKTU’nun açığa satış ve kredili işlem yasağına son verilecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın